Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KS-9-KOLO

 

ZBROJOVKA C: MISSION IMPOSSIBLE (2,5)

 

Čas: konec února 2017

Místo: kdesi ve střední Evropě

Cíl: záchrana v krajské soutěži

 

20. 2. Zdá se, že ještě nedávno pravidelná pondělní „liga mistrů" se tak trochu rozpadla. Nu což, získali jsme více času na kávičku nebo čaj a rozbor nedělních partií. Vlastík znovu rozehrává svůj remízový duel ze Starého Města. V zahájení soupeře přehrál, ale počáteční výhoda se vytratila a nezbylo než podepsat příměří. Kapitán Céčka Karel pomalu sestavuje tým pro nedělní záchrannou misi v Holešově. Jako poslední člen soupisky mám jistotu, že budu hrát bílými. Po sedmé hodině zbývá čas i na několik bleskových partií s Lukášem. Velmi podnětný trénink, především poslední partie.

 

21. 2. Pořád se něco děje. Ve staronové herně trénují kluci Řezníčkovi s Martinem. Přichází Radek a za ním vtrhne do klubovny celá tlupa nadšených malých šachistů. Před šestou hodinou usuzuji, že pro tento den bylo královské hry asi tak ... přiměřeně.

 

24. 2. Přátelé, přečtěte pozorně! Příležitostně připojuji pozvání pro páteční - pondělní podvečery. Přijďte po páté probrat partie předvedené při přeborech předchozího poledne. Přineste prosím přehledně psané partiáře! Poté případně předložíme pozice podrobně prozkoumané pravými přeborníky - Petrovem, Petrosjanem, Polugajevským. Pak podle plánu přidáme pár pětiminutovek, přičemž přes případnou porážku patřičně procvičíme postřeh, pravděpodobně prospěšný příštímu progresu. Pití pochopitelně připraveno. Pěkný podvečerní program, pravda? Přikládám potřebnou poznámku - platí pořád!

 

26. 2. Den D. Do Holešova přijíždíme před devátou hodinou. Šedesát let poté, co tady pan Růžička nastoupil do práce. K dnešnímu utkání nastupujeme v sestavě, která možná není nejsilnější, ale má slušné vyhlídky na solidní výsledek. Alespoň bodík za remízu bychom opravdu potřebovali.

 

Nechci laskavého čtenáře nudit (nebo naopak napínat?) neveselými podrobnostmi z nevydařeného průběhu dnešního zápasu. Snad stačí napsat, že naši mladí borci nezklamali: Jarda, Matyáš a Rosťa odebrali soupeřům po polovině bodu a Vlastík svou divokou partii dokonce dotáhl k vítězství. Docela by mě zajímalo, jak vývoj nejdelšího duelu hodnotil počítač. Vzhledem k tomu, že body za umělecký dojem se v šachu neudělují, nikdo další už k celkovému součtu nepřispěl.

 

S porážkou 2,5 : 5,5 se vracíme na Vsetín. Že bychom se podívali, jak Áčko v lize zvládá svůj zápas desetiletí? Nakonec mířím do staronové herny na Lapači sám. Stíhám ještě závěr Lukášovy a Radkovy partie. Skvělý výsledek 4 : 4 potvrzený vynikajícím kančím na šípkové omáčce zachraňuje jinak nevlídné nedělní odpoledne. Možná by se slušelo zakončit víkend menším příspěvkem na A. Uvidím, co se dá dělat.

 

ALEGORICKÁ ÁRIE ATYPICKY ADRESOVANÁ ÁČKU

 

Adagio

 

A-team aktuálně atakuje archivní ambice. Akreditovaný ataman automaticky akcentuje atraktivní aktivitu a agresivitu. Akurátně administrovaní Áčkem angažovaní amatéři ambiciózně aplikují aktualizované Aljechinovy analýzy, aby asymetricky aktivizovali alabastrové anebo antracitové alfily. Alternativně alespoň anexí a-sloupce anulují akumulované anomálie. Afektované auditorium adekvátně aplauduje. Avanti, argonauti!

 

Pavel Mladý, v. r.


 Družstvo V R P Body Skóre Partie
1.  TJ Sokol Valašská Bystřice  8  1  0  25 49.5 41
2.  TJ Gumárny Zubří  7  1  1  22 43.0 29
3.  ŠK Zlín C  4  3  2  15 37.0 23
4.  ŠK DDM Slavičín  4  2  3  14 39.0 25
5.  SK Brumov-Bylnice  4  2  3  14 39.0 24
6.  Šachy Hošťálková B  4  2  3  14 37.0 27
7.  SK EMKaD Holešov  4  1  4  13 37.0 30
8.  ŠO TJ Sokol Vizovice  3  2  4  11 31.5 15
9.  Sokol Ústí  2  3  4  9 32.5 24
10.  ŠK Zbrojovka Vsetín C  2  0  7  6 30.5 19
11.  ŠO TJ Sokol Lužná  1  2  6  5 29.5 16
12.  ŠK Valašské Klobouky  1  1  7  4 26.5 12

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk