Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SSN-37

 

Pololetní prázdniny ve škole - SŠN č. 37

 

V pátek 3. února měli školáci pololetní prázdniny. Na Vsetíně se však 33 mladých šachistů sešlo na ZŠ Integra, kde se zúčastnili v pořadí už třicátého sedmého soustředění Střediska šachových nadějí.

 

Šachisté byli rozdělení do šesti skupin (nejsilnější skupina A, dále B1, B2, C a nejmladší skupinky D1 a D2), ve kterých pracovali podle pečlivě připraveného programu. Věnovali se mimo jiné figurovému útoku při stejných a pěšcovému útoku při opačných rošádách, královskému gambitu, kombinacím s využitím vazby, matování dvěma střelci a aktivitě figur v koncovkách. Ti zkušenější také věžovým koncovkám, méně zkušení pro změnu základům koncovek pěšcových. Také se naučili, jak hrát černými proti zavřeným zahájením, anebo kdo byli největší kombinační mágové 20. století.

 

O naše mladé šachové naděje se staralo celkem 8 trenérů - zkušení Petr Zvardoň z Jablůnky, Hanka Obšivačová z Valašské Bystřice, Radek Zádrapa ze Vsetína a Radek Holman z ValMezu, mladí a energičtí Kuba Stančík, Adéla Bierská a Matyáš Kovařík. A k tomu vedoucí Centra talentované mládeže Martin Beil, který šachový program také sestavoval. Organizačně pak soustředění zajistili Josef Kovařík s velkou pomocí syna Kryštofa.

 

Jeden z mladých trenérů, Kuba Stančík, doplnil k soustředění své dojmy: „Ze začátku se nejmenší účastníci trochu ostýchali zapojit. Když si ale po chvilce uvědomili, že na tom nic není, začali být více komunikativní a ukázali svou chuť k šachu. Všichni byli velmi pozorní a snaživí, i když někdy je přece jen potřeba oddechnout si pohledem z okna. V B-skupině jsem byl zase překvapený taktickým postřehem mladých šachistů. Po krátkém povídání o taktice, propočtu variant, o tom kdy je vůbec nutné něco počítat a kdy není třeba, jsme se vrhli na taktické úlohy. Po pár diagramech jsem ale musel zvýšit jejich úroveň, protože béčkaři už nejsou žádná ořezávátka."

 

O tom, že nejen děti z B-skupiny už nejsou ořezávátka, jsme se přesvědčili všichni trenéři. Mladí dokázali dobře bojovat i ve cvičných turnajích. V nich byli nejúspěšnější Filip Matůš ve skupině A a Matyáš Zajíček v posledním bloku sloučené skupině C a D. Ale samozřejmě všechny mladé šachisty i jejich trenéry čeká také hodně práce, která bude vyžadovat zaujetí, soustředěnost, pečlivost. Zkrátka bez práce žádné koláče nebudou :-)

 

Odkaz na fotogalerii ze soustředění najdete ZDE. Příští vsetínské soustředění Střediska šachových nadějí nás čeká v sobotu 6. května.

 

Martin Beil

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk