Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KP-SKOL-2017

 

Šachový souboj ve Zlíně

 

V mrazivém ránu 27. ledna 2017 jsem pospíchal na autobusové nádraží. Když jsem tam přišel, už tam všichni byli. Tomáš Hurtík, Luboš Hlouch, Matyáš Zajíček a Pavel Ptáček. Kromě Tomáše, který je páťák, všechno moji spolužáci ze čtvrté třídy. Měli jsme totiž krajské finále přeboru škol v šachu. Jeli jsme do Zlína. Bohužel nám onemocněl Adam Kocůrek a musel ho nahradit Tomáš. Dost nás to mrzelo, měl hrát na první desce, byl to náš nejlepší hráč. Asi ale musel spíš svádět souboj s viry, než se soupeři na šachovém turnaji.

 

Ve Zlíně, v šachové klubovně ŠK, se v nejmladší kategorii utkalo osm škol. První kolo nedopadlo nejlépe. Ze čtyř her jsme získali pouze jednu výhru, bylo vidět, že nejsme ještě rozehraní. Druhé kolo dopadlo ještě hůř. Prohráli jsme všechno. Prostě smůla. Kupodivu si nikdo moc nestěžoval, kluci to brali s klidem. Třetí kolo bylo výrazně lepší. Přišly dvě výhry, ale kluci měli náladu pořád stejnou. Čtvrté kolo se vydařilo nejlépe, porazili jsme všechny soupeře. To už jsme začínali jásat. Radovali jsme a říkali, že jestli to takhle půjde dál, máme šanci na umístění. Ovšem to nás přešlo po pátém kole. Prohráli jsme všechno. Kluci přestali jásat, nastoupila mrzutost, ale nevzdávali jsme se. Šesté kolo nás opět povzbudilo. Tři výhry a jedna prohra. Bylo to jako na houpačce. S obavami jsem čekal na poslední kolo. Povzbuzovali jsme se navzájem, ať se snažíme, protože se může rozhodnout o všem. K ničemu to ale nebylo. Opět jsme všechno prohráli.

 

Po vyhodnocení jsme byli šestí z osmi. Nejlepší výsledek to nebyl, ale kdyby se místo výher počítali prohry, byli bychom jasní vítězové. Kupodivu byli všichni s celou akcí spokojeni, nakonec i já.

 

Šachy jsou můj nejoblíbenější sport, vážně. Nejenom, že při nich nejde o život, jako například při přeskoku přes švédskou bednu v tělocviku, ale je to logická hra, která je napínavá a většinou se nedá určit výsledek předem. Což se potvrdilo i na tomto turnaji.

 

A nesmím zapomenout poděkovat i našemu panu učiteli, který se nám věnuje a provozuje s námi tyto turnaje. Mám to moc rád!

 

Metoděj Chrobák, 4. třída ZŠ Integra Vsetín

 

Výsledky KP škol Zlínského kraje

 

Fotogalerie turnaje

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk