Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

RP-VS-6-KOLO

 

DALŠÍ DRAMATICKÝ DUEL - DÍL DRUHÝ

Dvaadvacátého, dvě desetiminutovky do druhé. Druhá deska: docela dlouhé drama důsledně dovršuje dalekonosné duo. Dramatický duel definitivně dokončen. Dnešnímu derby dominuje domácí družstvo, Déčko. Doplňmež: domácím drobně dopomohla dobrá docházka. Déčko dnes devítibodové.

 

Ano, i takto by to asi šlo. Nyní podrobněji rozebermež. Pár minut před devátou potkávám před staronovou hernou kapitána Déčka Davida. Zajisté neškodí trochu se opálit na ranním sluníčku a nadechnout se čerstvého vzduchu. Kávička povzbudí mysl před náročným utkáním a v mrazivém dopoledni možná i trochu zahřeje. Do jaké míry, to už záleží na skutečném obsahu hrnku. Spěchat nemusím, protože hosté z Karolinky ještě nedorazili.

 

Voda v konvici se blíží bodu varu, ale než stihnu tento poznatek zužitkovat, vidím z okna kapitána hostů Elefterise mířícího neomylně k Davidovi. Nejvyšší čas odnést si kávičku ke ... jakže? Ke druhé šachovnici? Nu což, nikdo netvrdil, že to dnes budu mít jednoduché. Zbývá zkontrolovat nastavení hodin a rozesadit hráče k šachovnicím. Mezitím již vešlo ve známost, že hosté přijeli v sedmi. Jinak solidní sestavu tím poněkud oslabili a počáteční náskok může ovlivnit průběh zápasu. V každém případě si naši žáci, Šimon a Štěpán, zahrají proti ostříleným borcům, což nepochybně patří mezi pozitiva nedělního utkání.

 

Na první desce se Ivan s Elefterisem poměrně brzy dohodli na remíze. Naopak na druhé šachovnici se uskuteční nejdelší partie zápasu. Od prvních tahů je totiž zřejmé, že Petr Vilímek hraje přibližně stejně rychle/pomalu jako moje maličkost. Pro lepší představu: ve chvíli, kdy mnoha lítými boji ošlehaní matadoři po mé pravici podepsali příměří, ještě oba králové čekají na rošádu. Po dokončení 13. tahu si dovoluji vstát od šachovnice a prohodit několik slov s Ivanem, který už má splněno, v klidu konzumuje kus ovoce a sleduje průběh ostatních partií. Dostává se mi poučení, že stav zápasu je 2 : 2. Při další procházce k oknu - venku je opravdu hezky - můžu Vlastíkovi blahopřát k vítězství a Štěpánovi k důležité remíze. Tyto dílčí výsledky znamenají nadějné vedení 3,5 : 2,5.

 

Zbývá tedy dohrát už jen dvě partie. Šimon má před sebou „čtyřdvéřovou" věžovku s pěšcem navíc a já bych někdy v nepříliš vzdálené budoucnosti mohl provést osmnáctý tah. Na šesté šachovnici nám porážka nehrozí, takže po 18. ... Vxc4 dokonce můžu nabídnout remis a vrátit se k Šimonově partii. Z šesté desky mezitím zmizela polovina věží a vítězství se začalo vzdalovat. Nu což, sluší se poděkovat Šimonovi za předvedenou hru, kterou dotáhl partii až do lepší koncovky. Výhodu sice v celý bod nepřetavil, ale cenná remíza nám přináší vedení 4 : 3 a jistotu, že dnešní utkání neztratíme.

 

 

   ŠK Zbrojovka Vsetín D

 

   Karolinka A

 Bartošek, Ivan

 1744

 ½

-

 ½

 1742

 Vlachopulos, Elefteris

 Mladý, Pavel

 1614

 1

-

 0

 1709

 Vilímek, Petr

 Růžička, Jiří

 1636

 0

-

 1

 1633

 Bambušek, Vladislav

 Zátopek, Jaroslav

 1576

 ½

-

 ½

 1593

 Klíma, Martin

 Martinák, Vlastimil

 1557

 1

-

 0

 1697

 Vrábel, Petr

 Šak, Šimon

 1410

 ½

-

 ½

 1509

 Michálek, Josef

 Řezníček, Štěpán

 1419

 ½

-

 ½

 1440

 Maňák, Pavel

 Řezníček, Patrik

 1461

 1

-

 0

 

 

 

 5

:

 3

 

 

 

Za daných okolností můj soupeř samozřejmě remízu odmítá. Duel bude ještě trvat více než hodinu. Ve snaze o aktivitu se bílý brzy dopouští chyby a počáteční výhoda se postupně mění v rozhodující převahu černých figur. Dvojice střelců zcela ovládne dění na šachovnici a soupeři v již neřešitelné situaci vyprší čas. Déčko tedy v dalším vyrovnaném utkání poráží Karolinku 5 : 3 a výrazně tak vylepšuje svůj bodový zisk i postavení v tabulce.

 

Pavel Mladý, v. r.

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk