Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-6-7-KOLO

 

Ve znamení mládí

 

V sobotu 21. ledna se v klubovně Zbrojovky sešlo čtyřiadvacet mladých šachistů a šachistek, aby odehráli 6. a 7. kolo První ligy mládeže. Na domácí Zbrojováky čekali soupeři z Frýdku, tedy Beskydská šachová škola „D" a Interchess. Ve vedlejší místnosti se se soupeři v opačném pořadí utkali šachisté ŠK Zlín.

 

V dopoledním klání se nám do cesty postavilo družstvo BŠŠ. Byli jsme proti nim mírnými favority, nicméně nečekané výpadky na zadních šachovnicích a naopak 100% bodový zisk na šachovnicích předních znamenaly „jen" remízu 3:3. Odpoledne, posilněni pizzou, jsme měli za soupeře Interchess a v tomto zápase jsme tedy rozhodně favority nebyli. Nicméně nadšený a bojovný výkon našeho družstva znamenal velmi cenné vítězství a vůbec první porážku Interchessu v soutěži. Vynikající výkon podaly zejména naše holky.

 

Vše se hrálo pod bedlivým rozhodcovským okem Jožky Kovaříka a neméně bedlivým okem trenéra a kouče Honzy Bosáka. Protože jsem vše sledoval, dovoluji si okomentovat výkony svých svěřenců (a to nejen v tuto sobotu). Pokud budu v hodnocení svěřenců příliš kritický, prosím je za prominutí. Neberte však kritiku jako hanobení výkonu, ale naopak jako námět na to, jak být lepší.

 

1. šachovnice - Jakub Jiříček (4/7) - poměrně slušný výkon, Kuba hraje pěkné poziční šachy. Nicméně na první desce je to vždy těžký chlebíček a někdy jsou soupeři prostě lepší.

 

2. šachovnice - Adéla Bierská (4/5) - jednoznačný tahoun družstva, bojovnice do vyčerpání všech možností. Z bývalé žačky„Adély brutální útočnice" roste každou partií „Adéla komplexní hráčka".

 

3. šachovnice - Pavel Budík (4,5/7) - nelze napsat nic jiného, než „enfant terrible". Talent od pánaboha, nekompromisní bojovník a postrach všech soupeřů. Pokud ho ovšem soupeř nepřekvapí zahájením, kde Pavel občas plave. Studium zahájení (a nejen zahájení) by bylo velmi vhodným doplňkem Pavlova talentu.

 

4. šachovnice - Martin Dvořák (2,5/7) - zde bych viděl velmi slušné znalosti v oblasti zahájení, nicméně na strategickém chápání šachu by se určitě dalo zapracovat. Koncovky, to byl v sobotu výkon nevýkon. Tedy spíše nevýkon. Rozhodně Martinovi doporučuju studium zásad koncovek. O Martinovi ale vím, že je velmi pracovitý šachista a že nic neodflákne, takže příští koncovky už budou „jako z partesu".

 

5. šachovnice - Klára Dančáková (2/5) - velmi nevyrovnané výkony, nicméně také Klára roste každou partií. Pokud se Kláře podaří udržet koncentraci a potlačit svůj temperament, tak se soupeři mají čeho obávat.

 

6. šachovnice - Patrik Řezníček (3/4) - mladý bojovník, velmi dobrý v taktickém boji. Strategie je zatím poněkud slabší, ale je na čem stavět. Obě partie jsou pro Patrika a jeho trenéra cenným materiálem a námětem k zlepšení.
Pokud jste to dočetli až sem, tak vidíte, že na Vsetíně roste velmi silná generace mladých šachistů. Už teď mám obavy, že za pár let na mne nezbude ani místečko v „D" družstvu a že budu u kapitána Patrika Řezníčka škemrat, aby mne občas nechal zahrát za nějaké družstvo. No, ale na druhou stranu, to jsou vcelku příjemné obavy, nebo ne?

 

Na závěr malá fotogalerie ze sobotního čtyřutkání - ke zhlédnutí ZDE. Výsledky 6. a 7. kola v pdf ZDE, komplexní přehled naší skupiny 1. ligy mládeže ZDE.

 

Soutěž bude završena (pravděpodobně v Prostějově) v sobotu a neděli 22. a 23. dubna čtyřkolem.

 

Honza Bosák

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk