Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

OPEN-SKALKA

 

Open „Skalka"

 

V malebné Rajecké dolině na úpatí hřebene Malé Fatry, jen několik kilometrů na jih od Žiliny se konal ve dnech 6.-8.1. druhý ročník openu „Hotel Skalka", jehož pořadatelem byl známý FM Fera Vrána ze Starého Města. Ten zde dlouhodobě hostuje za klub Slovan a podal mezi padesáti účastníky z AUT, GER, CZE a SVK všestranný, opravdu vynikající výkon. Obdivuhodně zvládl organizační starosti i funkci rozhodčího a nakonec celou soutěž vyhrál, když předstihl dva největší favority: IM Kantoríka o půl bodu a FM Karase na BH. Jak už název turnaje napovídá, hrálo se v místním lázeňském zařízení, 7 kol tempem 45 min+15 s/tah se zápočtem Rtg na Listinu SVK. Kromě mne startoval ještě Jenda Múdrý (Huslenky), Elef Vlachopulos (Karolinka) a jeho bratr Georgis (Vrbno p/P); doprovázely nás také naše manželky, které ocenily zejména možnost využití wellnessu, protože mrazivé počasí s teplotou kolem -20°C mnoho procházek neumožňovalo. Zatímco bratrská dvojice čekala asi lepší výsledek, Jenda zahrál velice bojovně, s přispěním bohyně Caissy získal 4½ bodu a zůstal jen pět míst za mnou. Já se sice dostal do první desítky, ale od vyššího umístění mne odsunula jediná prohra právě s IM Kantoríkem. V závěrečné partii už proto nemělo smysl černými riskovat (výhrou bych se posunul max. o dvě místa) a tak jsem si remízou raději pojistil cenu 30 € pro nejlepšího seniora.

 

Pořadí: 1.-3. Vrána (CZE), Karas (Bratislava), Masárik (Trenčín) 5½, 4.-7. Kantorík (Dunajov), Teuber (GER), Goga (Bratislava), Wetzenkircher (AUT) 5, 8.-10. Podoba (Dubnica n/V), Juříček (CZE), Galvánek (Kys.N.Mesto) 4½, atd.- 14. Múdrý 4½, 32. G.Vlachopulos 3, 43. E.Vlachopulos 2 body.

 

Po ukončení openu se hrál ještě bleskový turnaj na 11 kol, kde se mi mezi 24 účastníky docela dařilo a 7½ bodu znamenalo samostatné 4.místo za vítězným Karasem 10½, Teuberem 8½ a Vránou 8. Moji přátelé skončili s 5½ body: 13. Georgis, 15. Elefteris; Jenda na účast rezignoval. (sj)

 

První výhru jsem zaznamenal ve 2.kole. Proti mému ostrému útoku v Beljavského variantě se černý bránil zprvu velmi dobře (12.-De7, 13.-Va7), pochybil však v 19.tahu, kdy měl vzít 19.-Dxd7 s výpadem Dd2. Až po ztrátě centrálního Pe5 byla koncovka jasnou záležitostí.

 

 Juříček S. (CZE 2062) - Sedliaček P. (SVK 1824), Rajecké Teplice 2017, [B07] Pircova

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk