Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-4-5

 

Dorostenci Zbrojovky v Brně loupili (body)

 

V sobotu 3.12.2016 se na Vsetíně u vlakového nádraží sešli Kuba Jiříček, Tomáš Budík, Matěj Kopecký a řidič Jan Bosák a v 7:30 vyrazili směr Brno. 15minut před nimi vyrazilo první auto ve složení Pavel Budík, Martin Dvořák, Matyáš Kovařík a řidič pan Dvořák. Matyáš vystoupil ve Starém Městě a v Brně se k výpravě přidala Adéla Bierská, kterou dovezli rodiče. V Brně nás čekali velmi silní soupeři: Lokomotiva a Duras. Kapitánovi Jožkovi Kovaříkovi se podařilo dát sestavu dohromady jen taktak a chyběla nám řada tradičních opor: bratři Řezníčkové, Klára Dančáková, Šimon Šak...

 

Nicméně s respektem k soupeři ,ale zato s větším odhodláním, jsme nastoupili na Duras. Nejdřív dohráli oba naši benjamínci - Matěj a Tomáš. Bohužel oba prohráli a tak si odbyli svou nováčkovskou daň. Nicméně utkání i za stavu 0:2 ztraceno nebylo. Martin po katastrofálním zahájení svého soupeře postupně přehrával, až ho přehrál a snížil na 1:2. Adéla zahrála partii skvěle a vyrovnala n a 2:2. Osud v rukou měly tedy první dvě desky: Kuba a Pavel. Kuba sehrál zahájení dobře, pak ale přehlédl taktický obrat a dostal pěšcem vidle a přišel o figuru. Nicméně velmi bojovně naladěný Pavel obětoval figuru za tři pěšce a dal se se svou infanterií na pochod. Když dorazil pěšci na druhou a třetí řadu bylo rozhodnuto a s Durasem jsme se rozešli smírně 3:3.

 

V odpoledním utkání s Lokomotivou to vypadalo na začátku nádherně. Pavel získal dva pěšce a výhra byla velmi blízko. Martin sehrál skvěle zahájení a také bych na něho vsadil (kdyby to šlo). Nicméně Martin to totálně pokazil a velmi rychle prohrál. 0:1. Pak prohrál i Tomáš (0:2). Matěj sehrál velmi pěknou partii a měl i pěšce navíc, kterého ovšem přehlédnutím ztratil ale uhrál remízu a bylo to 0,5:2,5. Na naše vítězství by si v té chvíli vsadil jen málokdo, ale pak to přišlo ráz na ráz. Pavel sice jednoho pěšce ztratil, ale přešel velmi zkušeně do koncovky a snížil na 1,5:2,5. Kuba svého soupeře přejel a bylo to 2,5:2,5. Bojovnice Adéla si počínala s jezdcem a dámou mnohem šikovněji než soupeř, odrazila soupeřův pokus o věčný šach a vyhrála. Tím jsme vyhráli celý zápas 3,5:2,5.

 

Cesta zpátky byla bez problémů a tak jsme okolo 19:00 byli na Vsetíně jak na koni (tedy spíše autem). Na závěr si dovolím ohodnotit celou akci. Dík patří řidiči panu Dvořákovi za bezpečnou dopravu a strávený čas. Velké absolutorium zaslouží zejména oba dvoubodoví Adéla a Pavel. Byl jsem velmi mile překvapen jejich hrou a bojovností. Kuba sehrál také velmi dobře, v první partii byl soupeř lepší, ale ve druhé to byla radost. Martin - jak na houpačce. První partie strašné zahájení, ale výhra. Druhá partie krásné zahájení a pak totální kolaps. No, alespoň je co zlepšovat, ale poděkování si zaslouží také. Pro Matěje a Tomáše to byla velká zkušenost. Pro Tomáše byli soupeři ještě nad jeho síly, ale kdoví, jaké to bude příště? Matěj - také je co zlepšovat, nicméně jeho půlbod měl cenu zlata!

 

Takže dorostenci - jen tak dál a Extraliga není zase až tak moc vzdálená!

 

Honza (řidič, kouč a trenér dohromady)

 

ŠKZ Vsetín-Loko Brno "B"

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        



zk