Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-E-3-KOLO

 

„A" poráží jundrovské Jezdce

 

Ve třetím kole druhé ligy skupiny E k nám zavítalo družstvo, které tu nikdy nehrálo - Jezdci Jundrov. V 10:00 přijelo první auto se čtyřmi hráči a utkání začalo. Druhé auto přijelo až po půlhodině, takže jsme na čtyřech šachovnicích měli časovou výhodu. Hosté byli citelně oslabeni, protože jim chyběly první dvě šachovnice, naopak mohli za ně hrát jiní hosté. Ale popořádku. Na první desce Karol svého soupeře ve slovanské pomalu pozičně masíroval. Pak ale nezahrál nejpřesněji a dovolil soupeři prudký útok vabank. Karol je ovšem zkušený matador, takže obětovanou věž sebral a z černého pěšce proniknuvšího až na políčko h2 strach neměl a tak zapsal bod. Pavel na dvojce bojoval v pircce proti nástupu bílé na dámském křídle a sám hrál na křídle královském. Pak ale ve správnou chvíli nezahrál správný tah a pak už jen tahal za kratší konec lana a prohrál. Honza na trojce v anglické stál dobře, ale postupně hrál slabší a slabší tahy, až ve finále ztratil ve věžovce druhého pěšce a bylo vymalováno. Dominik na čtverce stál hůře ale pevně a soupeři se nepodařilo Dominika prostřelit. Remíza.

 

Když jsem před začátkem zápasu okukoval sestavy, tak jsem si řekl, že vpředu to nějak uplácáme a vzadu vyhrajeme. Mé přání realizoval nejlépe na pětce bílými Petr. Po excelentním výkonu soupeřku k ničemu nepustil a prostě ji „přejel" . Na šestce Standa vybudoval krásnou pozici černými, potom ji ale jedním špatným tahem úplně zkazil a pak už jen úporně bránil pozici s věží proti dámě. Pozici se asi bránit nedala a tak Standa prohrál. Ale naše hlavní dva trumfy byly na sedmičce a osmičce. Kuba a Lukáš. Kuba vyhrál (upřímně řečeno ani nevím jak). Lukáš měl za soupeře mého dlouholetého přítele z Podhradní Lhoty, který už ovšem velmi dlouho žije v Brně - Standu Staňka. Standa sehrál velmi bizardní zahájení a postupně tahal bílými kameny takto: Jc3, a3, e4, Jb1, Sb5, Sxd7, f4 a spustil útok na královském křídle. Lukáš to zahrál naprosto v klidu, mat si dát nenechal, zaktivizoval své figurky a partii učebnicově vyhrál.

 

Takže pokud dobře počítám, tak jsme celkově vyhráli 4,5 : 3,5. Dík patří všem, kteří hráli. Ti, kteří vyhráli, tak jim pochopitelně gratulace. Ti, kteří prohráli, tak nevadí, příště to vyjde! Na závěr musím odcitovat slova našeho leadera Karola: „Môžu kludně všetci prehrať, dôležité je, že vyhraje družstvo." Co k tomu dodat: „máš Karolko pravdu".

 

Honza

 

Poř.Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. ŠK GARDE Lipovec  3  0  0  9   16.5 12
2. ŠK Staré Město B  3  0  0  9 13.5 10
3. ŠK Lokomotiva Brno B  2  0  1  6 15.0 10
4. Šachy Hošťálková  2  0  1  6 13.5 8
5. Zbrojovka Vsetín  2  0  1  6 11.5 7
6. ŠK Duras BVK B  2  0  1  6 11.0 6
7. Jezdci Jundrov  1  0  2  3 13.5 10
8. Slavia Kroměříž B  0  2  1  2 11.0 4
9. SK Podlužan Prušánky  0  2  1  2 11.0 3
10. ŠK Kuřim  0  1  2  1 11.0 7
11. Spartak Adamov  0  1  2  1 8.5 4
12. MKS Vyškov  0  0  3  0 8.0 3

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk