Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

2-LIGA-E-1-KOLO

 

Králem Valašska je Hošťálková

 

V neděli 9.října začaly oficiálně soutěže družstev. Hned na úvod se Áčko Zbrojovky utkalo s Hošťálkovou ve druhé lize a Céčko Zbrojovky se utkalo (světe div se) s Hošťálkovou „B" v krajské soutěži.. Takže hned na úvod dvojité derby.

 

V Hošťálkové se začalo v 10:00. Soupeři se vzájemně znají, obě družstva nastoupila v základních sestavách, takže se žádné překvapení nekonalo. Na šachovnicích se ovšem jiskřilo od prvních tahů. Jako první skončila partie Bednařík - Zádrapa, kde Radek brzo v zahájení ztratil figuru. Pokoušel se ještě něco s partií udělat, ale Pepa je už zkušený hráč, takže se obalamutit nedal a figuru přetavil ve výhru. 1:0 pro domácí. Poté skončila partie Karlík - Bosák, kde bílý zvládl finesy zahájení lépe, ztratil ale přitom hodně času, takže nechtěl nic riskovat. 1,5:0,5. Pak se dlouho nedělo nic. Tedy ne, že by se nic nedělo, ale žádná partie neskončila nějakým resultem. Nicméně ze svého kapitánského můstku jsem obhlížel, kde by bylo možné soupeře zaskočit. V partii starých šachových matadorů Mudrák - Motúz jsem dával více šancí bílému, nicméně Karol ukázal srdce bojovníka a partii zremizoval. Na druhé desce Viták - Pala udržoval Pavel malou výhodu, ale také soupeře neprostřelil a partie skončila remízou. Na čtverce Parák - Malčánek měl Dominik spíše jen optickou výhodu dvojice střelců, takže tam to také moc na výhru nevypadalo a partie nakonec také skončila remízou. Na šestce Zvardoň - Hodovský měl Petr vyrovnanou pozici a snažil se hrát aktivně. Bohužel aktivitu přehnal a prohrál. Na sedmičce se hrál nejméně vyrovnaný zápas Krejča - Juříček. Tedy nejméně vyrovnaný z hlediska věku a společenského postavení. Kuba - benjamínek Hošťálkové, Standa - ikona vsetínského šachu. Standa v životě odehrál snad stokrát více partií než Kuba. Nicméně šachy se nehrají na zkušenosti ani na krásu, ale na celkový výsledek. Standa se pokusil o útok, ale Kuba lišácky vyměnil dámy se ziskem pěšce a velmi zkušeně partii vyhrál. Jako poslední dobojovali na osmičce Stančík - Krmela. Kuba stál nejprve mírně lépe, pak totálně na prohru, ale nakonec remízu ubojoval. Celkový výsledek 5,5:2,5 pro Hošťálkovou. Protože céčko prohrálo 2:6, tak lze napsat pouze jediné. Králem Valašska je Hošťálková. Tedy alespoň pro letošní rok. Přátelům z Hošťálkové gratuluji k vítězství, všem aktérům zápasu děkuji za příjemně strávenou neděli.

 

Honza

 

 Šachy Hošťálková 5½ - 2½ Zbrojovka Vsetín

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

2

12.10.2016 18:55:08 - Stanislaw, hrábje z Ohrady
Také já si musím poplakat. Když se můj soupeř neodvážil k 4.Jg5!? a zahrál velice opatrně 4.d3, bylo mi jasné, že v zahájení mít potíže nebudu. Při Radkově hrubce (hrál vedle mne) mi zatrnulo, protože jsem to ohodnotil jako 1:0 pro domácí a zvolil tedy ostrý nástup na královském křídle. Po 18 tazích jsem měl velmi dobrou pozici: Krejča J – Juříček S, [C50] italská: 1.e4 e5 2.Jf3 Jc6 3.Sc4 Jf6 4.d3 Sc5 5.Sg5 d6 6.Jc3 h6 7.Sh4 Se6 8.Sb3 De7 9.Jd5 Sxd5 10.Sxd5 g5 11.Sxc6 bxc6 12.Sg3 Kf8 13.0-0 Kg7 14.c3 Jh5 15.Ve1 Jxg3 16.hxg3 h5 17.d4 Sb6 18.Dd2. Jenže přišla podobně příšerná chyba (18.-Kg6?) jako ta Radkova a zcela jsem přehlédl triviální obrat 19.dxe5 dxe5 20.Dd7!! s motivem vidličky, po němž ztrácím pěšce a nezabráním výměně dam. Při partii jsem se chystal zahrát 18.-f6 (což logicky posiluje g5 i e5), vůbec nechápu můj impulsivní tah králem. Po f7-f6 pak stojí černý hodně dobře (hrozí De6 s dalším h5-h4), soupeř by asi musel ihned otevřít d-sloupec a snažit se o výměny, jinak by černý útok na královském křídle mohl rozhodnout. No, a za stavu prakticky 0:2 už bylo po zápase ...

 

1

11.10.2016 21:14:49 - Radek Zádrapa
Ztratil jsem jako černý hanebně a nemile rychle figuru po tazích 1.e4 e5 2. Jf3 Jc6 3. d4 exd4 4. Jxd4 Jf6 5. f3 d5 (příliš agresivní odpověď na neobvyklý pátý tah bílého? Citem bych řekl že ne; ale?) 6. Sb5 Dd6 (opět agresivně hráno, Sd7 bylo jistě bezpečnější) 7.Jc3 dxe4? 8. Jxc6! a6 9. Sa4. Po dlouhém přemýšlení jsem teď vyměnil dámy a pár tahů s figurou méně ještě Pepovi jakési rébusy k řešení předkládal. Ten je ale přesně vyřešil a bylo po partii. Ještě jedno překvapení mi pak, už doma, uchystal přítel Fritz. Ukázal, že v devátém tahu mohl černý zvolit postup, kterým by ztratil nanejvýš pěšce a získal sice mírně horší, stále však hratelnou pozici.

 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk