Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SSN-35

 

Třicáté páté soustředění Střediska šachových nadějí prolomilo mezník

 

V sobotu 8. října jsme zahájili osmý ročník Středisek šachových nadějí. Na vsetínské Základní škole Integra jsme se sešli už na 35. soustředění. Vysoká účast dětí z celého Vsetínska byla znovu velmi potěšitelná, atmosféra soustředěná i pohodová, příjemně šachová. A říjnové soustředění navíc prolomilo jeden další významný mezník!

 

Třiatřicet účastníků bylo tentokrát rozděleno do šesti skupin podle výkonnosti A, B, C1, C2, D1 a D2. Sedmička trenérů Martin Beil, Adéla Bierská, Matyáš Kovařík, Jan Malčánek, Jakub Stančík, David Trčálek a Petr Zvardoň si připravila pestrou škálu zajímavých témat - útok při opačných rošádách (speciálně v dračí sicilské), útok na krále zadrženého v centru, zásady zahájení a využití jejich nedodržení, zásady koncovek i ukázky řady obratů v pěšcových koncovkách. Ti nejmladší se navíc zdokonalovali v základních matovacích postupech a hráli různé šachové hry, zejména s využitím materiální hodnoty figur.

 

A tři skupinky navíc sehrály cvičné šachové turnaje - ve skupině A v tematickém turnaji na dračí sicilskou zvítězil Matěj Kovář. Ve cvičném turnaji ve skupině C1 vyhrál Jakub Matůš a ve skupině C2 Jakub Křenek. Celkově proběhlo další moc fajn soustředění, při kterém se mladí hodně naučili, zároveň si i zahráli a zasoutěžili a příjemně strávili šachovou sobotu.

 

Speciální mezník jsme prolomili v posledním tréninkovém bloku. Poprvé se stalo, že všechny tréninky, probíhající v danou chvíli, vedli bývalí účastníci těchto soustředění. Tedy velký triumf trenérského mládí! Honza, David, Kuba, Matyáš a Adéla zasedali na ZŠ Integra Vsetín ještě před časem v lavicích, nyní již seděli za katedrou a přednášeli před nástěnnou šachovnicí. A soudě podle nadšených tréninkových výkonů dětí všichni vyučovali velmi zdařile.

 

A další významný mezník nás čeká už na příštím soustředění ve čtvrtek 17. listopadu. Tento sváteční den přinese sváteční událost i našemu vsetínskému soustředění! Poprvé se totiž bývalí absolventi soustředění stanou i hlavními šachovými kormidelníky celého soustředění. Šachové vedení totiž tentokrát nebude na vedoucím CTM Martinu Beilovi, ale na dvojici mladých nadějných trenérů Davidu Trčálkovi a Josefu Bednaříkovi.

 

Jako pro učitele (trenéra) je pro mě jedním z nejsilnějších zážitků vidět, jak bývalí žáci sami trénují a učí. Krásný pocit a ukázka smysluplnosti naší společné práce. Tak ať se nám společná práce daří co nejlépe i do budoucna a ať se nám daří předávat krásy šachu dalším šachovým generacím, budoucím úspěšným hráčům i budoucím trenérům.

 

Přidávám ještě odkaz na fotogalerii ZDE a v příloze najdete také program našeho soustředění.

 

Příloha ke stažení ZDE.

 

Martin Beil

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk