Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

BRECLAV-2016

 

Senátorský pohár.

 

Původně jsme byli přihlášeni na tento turnaj dva, ale těsně před odjezdem Pavel Mladý start odřekl kvůli nemocné babičce. Nechtěl jsem tedy pořadatele zarmoutit i mojí neúčastí a v neděli 26.6. v 6:50 odjížděl sám. Díky výbornému vlakovému spojení jen s jedním přestupem v Hranicích (rychlík Vsetín - Praha a expres Warszawa - Wien) jsem do Břeclavi dorazil za pouhé 2 hodiny těsně před devátou; hrací sál v Dělnickém domě byl jen 100 m od nádraží, takže začátek se dal v pohodě stihnout. Soutěž hraná jako otevřený přebor Břeclavska a sponzorovaná místním senátorem ing. Janem Hajdou měla neobvyklé tempo: 12m/partie + 6s/tah (systém Bronštejn), hrál jsem jej poprvé a při 40-tahové partii to vyjde asi na 16 minut pro každého duelanta. Při nevelkém počtu účastníků (22 CZE, 1 GER, 1 SVK) z 11 oddílů, který ovlivnil nedělní termín, se hrálo pouze 6 kol a v tak krátkém turnaji bylo zřejmé, že pokud chce člověk uspět, nesmí příliš ztratit. To se mi také podařilo - a jak! Od startovního výstřelu jsem pelášil „sťa môj kocúr Uhlík, ktorého naháňajú susedovi psi", takže po čtyřech výhrách (Vrzal, Ciprys, Teuber, Mayer) přišly dvě klidné remízy (Balšínek, Kocáb). S půlbodovým náskokem jsem u té druhé chvíli váhal, zda ji mám nabídnout, ale měl jsem černé a soupeř, který tím získával bronzovou příčku, bez váhání přijal. To mi stačilo nakonec na samostatné 1.místo + pohár, cenu za celkové vítězství a další za nejlepšího seniora (to jsem se „nabalil", co?). A to ještě nebylo všechno! Kromě peněžních cen se pan senátor plácl i přes druhou kapsu a věnoval pro vítězné hráče několik lahví dobrého jihomoravského moku z jeho vinice. Jedna z nich připadla pochopitelně i mně a v této chvíli, kdy píšu článek, ji mám před sebou. Samozřejmě už otevřenou, koštuji a mručím blahem ... (sj)

 

Konečné pořadí na chess-results

 

V prvním kole to bývá většinou „střelba na zajíce", obzvláště když oběť udělá chybu hned v zahájení:


 Juříček S. (2103) - Vrzal T. (1743), Břeclav 2016, [C29] Vídeňská:

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

3
20.8.2016 17:14:36 - jua0gMrOI
vgRA89rcxZq
 

2
10.7.2016 22:14:07 - Standa J.
Honzo, díky za zprávu. Já letos musím Roháče vynechat, mám toho ještě moc: za měsíc M-ČR seniorů v Rychnově n/K, pak Valašskou Bystřici a koncem listopadu MS seniorů v Mar.Lázních. A to jsem ještě vynechal Vsetín, zato jsem si zahrál v Krásné Lípě, kde bylo opravdu krásně (viz můj článek na webu).
 

1
4.7.2016 14:46:18 - Honza Gorčák
Milý Stando,vinšuju krásný letní den a blahopřeju ke stále pěkným partiím a vítězstvím!Za necelý měsíc vyrazí naše asi 25-členná skupina dobývat Roháče. Už se těším!Honza Gorčák z Brna
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk