historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

LYSA_POD_MAKYTOU_2016

Šestice žáků vyrazila do zahraničí

V sobotu 14. května jsme v rámci malé žákovské výpravy vyrazili na zahraniční cestu. V roli šoférů opět vypomáhal Martin Kneblík. Ve své mateřské obci, v Lysé pod Makytou, se rozhodla naše významná kamarádka a spolubojovnice Marta Motúzová uspořádat závěrečný turnaj Mistrovství Trenčínského kraje, a tak jsme se jako hosté zúčastnili i my. Na Slovensku mládežníky nechávají hrát všechny dohromady, nerozdělují je na jednotlivé skupiny dle věku. Výsledky pak ale dle kategorií vyhodnocují.

Mezi 79 startujícími v kategoriích do osmi, jedenácti a čtrnácti let se představilo pět našich hochů. Zejména Adam Kocůrek vydatně čeřil vodu a do posledního kola bojoval ve velmi vyrovnané špičce o ty nejvyšší posty. Zvítězil Kamil Belica z Nitry, když uhrál 5,5 bodu. Adam se stejným ziskem skončil mezi všemi dohromady na výborném 7. místě. Radek Jurča a Tomáš Hurtík získali 4 body a celkové 24. resp. 29. místo. Kryštof Kneblík uhrál 2,5 bodu a obsadil celkovou 61. příčku a Lukáš Obr za 2 body 68. příčku.

Mimořádně se hrála i kategorie do osmnácti let, ta se hrála zvlášť, mimo trenčínské mistrovství. Představilo se v ní 13 šachistů a šachistek, zvítězil se 6 body Jakub Bielik z Povážskeho Podhradia. Naše Klára Dančáková obsadila po zisku 4 bodů 7. místo. Kromě hráčů Zbrojovky si v Lysé pod Makytou zahráli i borci ze Sokola Ústí, z Karolinky, Francovy Lhoty a Bystřičky. Kompletní výsledky si můžete prostudovat ZDE.