Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SSN-34

 

Středisko šachových nadějí letos naposled

 

V sobotu 2. dubna hostila vsetínská ZŠ Integra další soustředění Střediska šachových nadějí, celkově už třicáté čtvrté a v tomto školním roce poslední. O jedenačtyřicet mladých adeptů šachové hry se staralo sedm trenérů a společně jsme strávili nabytý šachový den plný zábavy i šachového poučení.

 

Zatímco venku už vládlo jarní počasí, uvnitř základní školy se vesele šachovalo. Účastníci byli rozděleni podle výkonnosti do šesti skupin A, B, C1, C2, D1 a D2 a věnovali se celé řadě zajímavých témat. Útoku při opačných rošádách, netradičním zahájením, koncovce střelec proti jezdci, zásadám zahájení a důsledkům jejich nedodržení, propočtu variant v taktice a koncovkách, hře dvou jezdců v obraně, síle jezdce ve třech částech šachové partie a ti nejmladší se věnovali základním kombinacím s materiálním ziskem, soutěžili v hádání tahů, zahráli si cvičnou simultánku. Jedna ze skupinek si zahrála i cvičný šachový turnaj. Zkrátka program byl velmi pestrý, ušitý na míru každé skupince.

 

Trenérsky se o mladé šachisty z celého Vsetínska i ze slovenské Dubnice nad Váhom starali Petr Zvardoň, Radek Holman, Marek Jurča, Jan Malčánek, Marek Navrátil, Stanislav Juříček a vedoucí CTM Martin Beil. Kvůli přípravě na maturitní zkoušku nám tentokrát nemohli trenérsky pomoci Pepa Bednařík a David Trčálek, kteří už se stávají páteří celého našeho trenérského týmu. Ale na podzim s nimi zase počítáme. Mezi účastníky jsme tentokrát přivítali čtyři úplné nováčky, pro které to bylo první šachové soustředění, z toho dokonce dvě dívky. A všichni mladí si pak domů nabalili ještě další řešitelské či studijní domácí úkoly.

 

Postupně se nám už formuje další generace nejsilnější skupiny A. Zatímco před šesti lety navštěvovali tehdejší skupinu A šachisté jako Pepa Bednařík, Marek Jurča, Ondra Karlík, Martin Konvička, Honza Malčánek, Petr Smilek, David Trčálek či Jarek Závodný, nyní v této skupině pomalu končí generace Adély Bierské, Lukáše Gabryše, Matyáše Kovaříka, Kuby Krejči, Jarka Lukaštíka, Kuby Stančíka a Lukáše Trčálka. A postupně se dává dohromady nová nejsilnější skupina, o které v budoucnosti určitě takého hodně uslyšíme!

 

Pravděpodobný termín příštího soustředění by měl být ve středu 28. září 2016, kdy budeme slavit státní svátek. Snímky ze 2. dubna můžete vidět ve fotogalerii ZDE. Všem účastníkům našeho soustředění přeji příjemné šachování i během letního období!

 

Martin Beil

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk