Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SSN-33

 

Šachisté o prázdninách ve škole!

 

Tentokrát netradičně, v pátek 29. ledna, se uskutečnilo další vsetínské soustředění pro mladé talentované hráče nejen z našeho okresu. Přijeli i šachisté z Dubnice nad Váhom či z Bystřice pod Hostýnem. Ano je to tak, mladí šachoví zájemci přišli do školy i v pátek o pololetních prázdninách. A nebylo jich málo, rovnou čtyřicet osm.

 

Celý šachový pátek začínal již tradičně v devět hodin zahájením. Tentokrát se všichni účastníci včetně trenérů vměstnali do jedné třídy, v jídelně se totiž začalo právě malovat. Děti byly dle své výkonnosti rozděleny do jednotlivých kategorií A, B1, B2, C1, C2, D1 a D2. Každý z trenérů si přebral svoji skupinku a mohlo se začít vzdělávat. Tentokrát se o výuku staralo devět trenérů, a to ve složení Martin Beil, Petr Zvardoň, Josef Bednařík, Jan Malčánek, Petr Smilek, Hanka Obšivačová, David Trčálek, odpoledne se přidali Jan Bosák a Stanislav Juříček.

 

Celkově se naši šachoví studenti vzdělávali ve čtyřech devadesátiminutových blocích, kde se trenéři pokoušeli vysvětlit například „Zda loupit nebo neloupit pěšce na b2", dále se zde mohly děti dozvědět „Jak hrát proti zavřeným zahájením", seznámit se s „Hodnocením a plánem hry ve střední hře", okusit „Sílu pěšců ve všech třech částech šachové partie", pokochat se „Jak hrají sicilku mistři světa" a s mnoha dalšími tématy, které nabízel bohatý program celodenního soustředění. Tím pomyslným „top strop" bodem byla možnost koupit si knížku (za super cenu 100 Kč), tedy pro A skupinu A „Velikáni světového šachu" a pro B skupinu „Základy strategie". S knihou se i v jednom bloku pracovalo, pokračovat může každý i samostatně doma.

 

Celkově to všechno, co se odehrálo v pátek na soustředění, nejde ani popsat, protože toho bylo spousta. Myslím si však, že si děti celý šachový prázdninový den užily. A nejenom ten šachový, protože venku ještě trošku sněhu zbylo, no a znáte děti, nemusím asi dále ani moc popisovat, co se třeba dělo cestou na oběd a z oběda zpět do školy.

 

Na závěr patří poděkování všem trenérům, protože 9 trenérů na 48 dětí je velmi pěkné číslo! Dále velké poděkování šéftrenérovi soustředění Martinu Beilovi za zajištění celého soustředění po stránce šachové a manželům Kovaříkovým za skvěle zvládnutou organizační stránku soustředění. Ti se opět po celý den (ve svém volnu a bez nároku na odměnu) starali i o to, aby nám děti při usilovném přemýšlení nevyschly nebo snad dokonce nehladověly!

 

Fotogalerii ze Střediska šachových nadějí č. 33 možno prohlédnout ZDE. Již teď se můžeme všichni těšit na poslední soustředění v této sezóně, které se uskuteční v sobotu 2. dubna 2016.

 

Josef Bednařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk