Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-KOLO4-5

 

S Beskydskou šachovou školou remíza a prohra


Další dvojkolo 1. ligy mládeže jsme opět byli jako pořadatelé. V klubovně Zbrojovky Vsetín jsme v sobotu 28. listopadu přivítali béčko a céčko Beskydské šachové školy. Ve vedlejší místnosti pak hráli hošťálkovští. Jako cíl jsme si vytyčili pokusit se zvítězit v dopoledním duelu s céčkem frýdecko-místeckého týmu. Povedla se jen remíza 3 : 3.

 

Dopoledne dostala příležitost šestice ve složení Matyáš Kovařík (porazil Radka Halamíčka), Jakub Jiříček (porazil Davida Mavreva), Pavel Budík (prohrál s Davidem Židkem), Adéla Bierská (porazila Lukáše Odstrčila), Martin Dvořák (prohrál s Petrem Davidem Lančou) a Šimon Šak (prohrál s Filipem Haškou).
Na odpoledne jsme prostřídali, volno dostali Pavel Budík a Martin Dvořák, k šachovnicím usedli Štěpán Husa a Klára Dančáková. Tentokrát jsme prohráli 2 : 4. Matyáš remizoval s Janem Chlebkem, Jakub prohrál s Petrem Gnojkem, Adéla s Tobiášem Krejčokem, Šimon si připsal remízu s Kristýnou Laurincovou, Klárka šťastné vítězství s Richardem Stalmachem (obrovské poučení pro Richarda - telefon musí být opravdu vypnutý), Štěpán prohrál s Lucianem Vantuchem.

 

Hošťálkovští porazili dopoledne béčko BŠŠ 3,5 : 2,5 a odpoledne céčko BŠŠ 4,5 : 1,5. Tabulce 1. ligy mládeže ve skupině Východ vévodí po pátém kole Sokol Hošťálková, Zbrojovce Vsetín patří mezi dvanácti týmy sedmá příčka. Kompletní výsledky jsou ZDE.

 

Josef Kovařík


 Partie 4. a 5. kola

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

1
7.12.2015 1:26:57 - David
Sice to sem nepatří, ale chtěl bych pochválit Klárku a Šimona za včerejší výkony v družstvu F. Jako první dohraný, jsem měl dost času sledovat hru obou zmíněných. Klárka získala pěsce a přesně si stanovila správný plán hry. Pěšec navíc sice ještě neznamená vítězství, ale její tah na branku byl úžasný a soupeř se nezmohl na žádný odpor. Jaromír byl tak z jejího výkonu nadšený, že chtěl před ní smeknout klobouk a jelikož žádný neměl, tak si alespoň vypůjčil z vitrínky v hrací místnosti hasičskou helmu a tu před Klárkou smekal. Na vysvětlkenou dodávám, že jsme hráli v hasičské zbrojnici. U Šimona to bylo trochu opačně. Šimon sice získal materiální výhodu, ale bylo vidět, že v lepší pozici tápe jak dál. Dělal zbytečné tahy, kterými se oslaboval a mám dojem, že soupeř měl v jednu chvíli možnost věčného šachu (možná se pletu) nebo při přesné hře by mu ještě pěkně zatápěl. Přesto Šimon dokázal nakonec partii dotáhnout do vítězného konce. Byl bych rád, kdyby někdo z trenéru se Šimonem partii zanalyzoval. Moc by mu to prospělo.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk