Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SŠN 31

 

Je nám sedm aneb Už (zase) jdeme do školy?!

 

V sobotu 7. listopadu se na vsetínské Základní škole Integra uskutečnilo už třicáté první soustředění Střediska šachových nadějí (SŠN). Vstoupili jsme tedy do sedmého ročníku tohoto našeho (převážně) víkendového šachového vzdělávání. Ač se to nezdá, SŠN je již starší než někteří jeho frekventanti! A když už nám ti malí do školy vlastně taky začali chodit, tak si je tam vtáhneme i v sobotu :-) Co víc si přát?

 

Pod vedením osmi trenérů a pod organizační taktovkou Josefa Kovaříka se šachově vzdělávalo celkem 42 mladých šachistů z řady oddílů nejen ze Vsetínska, ale třeba i z Dubnice nad Váhom.

 

Na soustředění byli účastníci rozdělení dle výkonnosti do čtyř skupin A až D, přičemž nejpočetnější skupiny B a C se ještě na část programu dělily na další dvě podskupiny. Tematicky jsme se věnovali například partiím šestého mistra světa Botvinnika, věžovým i pěšcovým koncovkám, plánu hry, propočtu variant v taktice a koncovkách, zásadám zahájení, ukazovali jsme si miniaturní šachové partie a řešili také testíky taktiky a koncovek. Díky rozdělení účastníků na více skupin dostal každý přiměřeně náročnou látku spolu s přiměřeně náročnou individuálností, kdy v blocích s méně početnými skupinkami dostal každý účastník větší „část trenéra". A to se vyplatí :-)

 

No a nesmíme se zapomenout zmínit také o celodenní stravě (to bychom mohli také dostat vařechou, příště až navštívíme tento podnik), abychom také ukázali, že nám děti netrpí hladem. Tentokrát se naše padesátičlenná rozvědka vydala do Music Clubu na Lapači. Pozor, ne však tančit, ale pořádně se nadlábnout po dvou náročných dopoledních blocích. Zde nás čekal výborný (ale doopravdy a bez nadsázky), výborný slepičí vývar, tedy polévka se slepičím masem a nudlemi. Každý si nalil vrchovatě (my tedy radši ještě trochu víc, protože hlad doslova matuje...). Jako druhé nám mistr (teda ne šachový), nýbrž kuchařský, připravil pravý nefalšovaný Valašský, neohraný (a pokračovat lze dále...) kuřecí řízek stehenní s máslem maštěnými brambory. Samozřejmě, jak je známo, tak šachisté jsou vynalézaví, i v naší skupině se našel někdo, kdo řízek nejí a přichází tím o hodně, takový pořádný flák masa, no nebudu to dál rozebírat, protože již teď žhavím pánev a hledám v mrazáku! Každopádně i v takovýchto případech je kuchtík v této restauraci připraven a našemu fištrónovi (nikdo by si nedovolil jmenovat Marka a ještě k tomu Jurču) naservíroval pořádnou dávku palačinek. No, abych již dále nepsal o jídle, protože to vypadá, jako bych psal článek o pokrmech, shrnu to jen jednou větou. Maestro, děkujeme! Kromě oběda byl přímo ve vzdělávacích místnostech zajištěn po celý den pitný režim a vitamíny a svačinky, no zase nějaké to kilo navíc :-(

 

O hladký průběh celého šachového dne a spolehlivé fungování celého motoru se pečlivě staral Josef Kovařík společně se svojí ženou Martinou a synem Kryštofem, trenérsky se na soustředění podíleli Josef Bednařík, Martin Beil, Jan Bosák, Radek Holman, Marek Jurča, Stanislav Juříček a David Trčálek.

 

Konaly se také soutěže v řešení diagramů taktiky a koncovek, v nichž zazářila zejména naše nová frekventantka Marianna Holečková z Dubnice nad Váhom.

 

Doufáme, že šachová mašina, která běží bez poruchy již sedmým rokem, pojede nadále ve stejném pozitivním duchu a úroveň, stejně jako spokojenost všech účastníků, dostaneme postupně co nejvýše.

 

Příští vsetínské soustředění proběhne v sobotu 19. prosince a bude součástí celovíkendového krajského soustředění Centra talentované mládeže. Těšíme se na vaši účast!

 

Do fotogalerie ze Střediska šachových nadějí č. 31 můžete nahlédnout, když kliknete ZDE.

 

Pat a Mat (pro neznalé: Josef Bednařík a David Trčálek)

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk