historie šachu na Valašsku

Valašský šachový klub mládeže

MAJOVY-TURNAJ-2015

Na vsetínských Maštaliskách další mládežnické medaile

Sály historických Maštalisek hostily vsetínský 10. ročník Májového turnaje mládeže. Osmdesát šachistů se utkalo v turnaji, který se hrál s podporou Zlínského kraje a který završil letošní sérii krajské Grand Prix mládeže v rapidu. Nastoupilo zde patnáct šachistů Zbrojovky Vsetín a také čtyři borci ze ZŠ Integra Vsetín.

Úvod byl slavnostní, místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová přišla nejen šachisty pozdravit, město Vsetín mládežnický šach skutečně aktivně podporuje. Dekorovány byly nejlepší tři týmy letošního KP družstev starších žáků, bronzový Zlínterm, stříbrný Sokol Ústí a zlatá Zbrojovka Vsetín. Paní místostarostka předala také diplomy novým mistrům Valašska.

V kategorii do deseti let nastoupilo 35 hráčů, zvítězil Vlastík Babula ze Starého Města, Z našich opět skvělý výkon předvedl zejména Adam Kocůrek, který si za třetí místo vybojoval první krajskou medaili !!! Pochválit je třeba i pátého Štěpána Řezníčka a osmého Tomáše Budíka. Do bodované patnáctky se dostal i dvanáctý Patrik Řezníček a patnáctý Matěj Čech.

V kategorii do dvanácti let se utkalo 28 šachistů, z nichž byl nejlepší Pavel Opluštil z Postoupek. Tady zase příjemný výsledek Štěpána Husy - bronzová medaile. A skvěle i pátý Martin Dvořák. Určitě dobrý příslib před mistrovstvím republiky mladších žáků.

V nejstarší kategorii do čtrnácti let zasedlo k šachovnicím sedmnáct borců. Sedmkrát porazil své soupeře Saša Skalský ze Starého Města. Výborně zahrál celkově třetí Pavel Budík. A špatně nezahrála ani Klára Dančáková, celkově sedmá.

Kompletní výsledky vsetínského turnaje najdete na chess-results, nebo v excelových tabulkách ZDE. Fotoalbem se můžete probrat ZDE, Reportáž TV Beskyd ke zhlédnutí ZDE.

Po vyhlášení výsledků Májového turnaje mládeže došlo také na součty celé série GP Zlínského kraje v rapid šachu. Kompletní součty za sezónu 2014-2015 můžete studovat ZDE.