Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-JABLUNKA-2015

 

V Jablůnce začaly prázdniny turnajem 1. VASTO Tour

 

Sto dvanáct šachistů startovalo ve třetím turnaji Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2014/2015. První den jarních prázdnin se hrálo v prostorách ZŠ Jablůnka.

 

A zejména nejmladší kategorie do deseti let lámala rekordy v počtu účastníků - bylo jich padesát. Zvítězil Tomáš Kabeláč z TJ Valašské Meziříčí, druhá skončila Jana Šošovičková z Dubnice nad Váhom, třetí Ondřej Grycman ze Sokola Ústí, celá trojice dosáhla v turnaji 6 bodů.

 

V kategorii do třinácti let nastoupilo třicet osm šachistů. Vyhrál Tomáš Galda z Hošťálkové, ten jako jediný dosáhl plného počtu 7 bodů. Druhý Jiří Ptáček z Karolinky uhrál 6 bodů a třetí Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín 5,5 bodu.

 

V nejstarší věkové kategorii do šestnácti let zvítězil mezi dvaceti čtyřmi startujícími Radek Zgarba ze Sokola Ústí, druhý Jakub Jiříček ze Skaličky, oba získali 6 bodů. Třetí Filip Matůš ze Sokola Ústí měl v turnaji 5,5 bodu.

 

Na třetím turnaji 1. VASTO Tour scházeli někteří šachisté, kteří se ucházejí o titul mistra Valašska pro rok 2015, kteří momentálně hrají Mistrovství republiky mládeže v jesenických Koutech nad Desnou. Ale o nic podstatného nepřišli, neboť ze čtyř turnajů se započítávají tři nejlepší výsledky, takže ve Valašské Bystřici bude 18. dubna z tohoto pohledu všechno ještě otevřené.

 

Kompletní tabulky s výsledky turnaje v Jablůnce můžete studovat v excelu ZDE, případné podrobnosti můžete zkoumat v chess-results. Fotografiemi Davida Klímka se můžete potěšit ZDE. Průběžný stav Mistrovství Valašska visí ZDE.

 

Chci velmi poděkovat za výborné organizační zvládnutí sto dvanácti šachistů řediteli turnaje Petru Zvardoňovi, rozhodčím Vladislavu Bambuškovi, Martinu Klímovi, Vladislavu Hrtáňovi, Josefu Svitákovi, Lukáši Gabryšovi a Jakubovi Stančíkovi. A také chlapcům ze ZŠ Jablůnka, kteří pomáhali připravit prostory a příjemné podmínky pro všechny tři skupiny.

 

Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

3
20.8.2016 20:29:31 - 9CjPqtur4iSL
7trlwX5LdkfU
 

2
9.3.2015 13:17:28 - Josef Kovařík
V posledním turnaji ve Valašské Bystřici (18. dubna) bude v nejmladší kategorii hrát o titul mistra Valašska Tomáš Budík. Ve hře o čelní celkové umístění jsou i Matěj Kopecký, Adam Kocůrek, Patrik Řezníček a Matěj Čech. A Nikolka bude hrát o dívčí přebornici Valašska. V prostřední kategorii bude bojovat o celkové zlato Štěpán Řezníček a o vysoké umístění i Martin Dvořák a Gabriel Kamas. Mezi nejstaršími si to o titul rozdá Pavel Budík. O dobrou konečnou pozici se ještě mohou ucházet Leo Jankovský, Dan Martinec i Šimon Šak. O zlatý dívčí titul si to rozdají Adéla s Klárou.
 

1
8.3.2015 19:07:01 - Honza
Velmi mne potěšil počet účastníků - 112 je už pořádná porce. Sledoval jsem výkony H16 a H13. Tentokráte to nebyly tak excelentní výkony jako minule, ale rozhodně naši borci nepropadli. V H16 jsme měli trojité zastoupení: Daniel Martinec, Klára Dančáková a Leo Jankovský. U každého se malinko pozastavím. Leo Jankovský hraje hodně přemýšlivé šachy, bohužel se nevyhnul hrubým chybám, které ho stály lepší umístění. Daniel Martinec hrál určitě lépe, než bylo jeho celkové umístění. Klára Dančáková - valašská cérka s obrovským potenciálem růstu. Nicméně neustále někam spěchá. Když jsem sledoval její partie, tak je vidět její pokroky, ale neuvěřitelné množství bodů zahodila tím, že se snaží partii co nejrychleji odehrát. Klárko, spěchej pomalu a výsledek se určitě dostaví!!! Všichni jmenovaní jsou v H16 teprve krátce, takže za rok (nebo za dva) to klidně mohou vyhrát.H13 - výborná hra Štěpána Řezníčka, byť tentokráte jedna prohra znamenala "až" třetí místo (co by jiní dali za "až" třetí místo, že). Martin Dvořák - neuvěřitelný bojovník. Podle mého názoru měl snad všechny partie prohrané, nicméně vydoloval krásných 4,5 bodu. Martine, studuj zahájení a přechod do střední hry, dále již je to výborné. Gabriel Kamas - v podstatě totéž, co jsem napsal o Klárce, až na to, že to není cérka ale ogar. Gabrieli - kam stále spěcháš? Malinko trpělivosti a výkon půjde rapidně nahoru. Celkový dojem - skvěle zorganizovaný turnaj, dík všem organizátorům, především Petrovi Zvardoňovi a Jožkovi Kovaříkovi. Velice mile mne překvapili borci z Ústí, kde vyrůstá skvělá mládež. Jsem rád, že nám starším vyrůstá konkurence. Doufám, že výkony mladých neuniknou stavitelům mužstev při soutěži dospělých. Pro okresní soutěž by tito borci byli jistě oživením.
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk