Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-VALMEZ-2015

 

Ve ValMezu zlatý Štěpán, stříbrný Tomáš a Martin

 

Spojená výprava Zbrojovky Vsetín a začínajících šachistů ze ZŠ Integra Vsetín tentokrát čítala 21 borců, nejmladší byl Michal Řezníček, nejstarší Adéla Bierská. A mezi 112 hráči se na dalším turnaji 1. VASTO Tour ve Valašském Meziříčí rozhodně neztratili !!!

 

Velké blahopřání posílám medailistům - zlatému Štěpánu Řezníčkovi, který se představil o kategorii výše (a velmi úspěšně), stříbrnému Martinu Dvořákovi v prostřední i Tomáši Budíkovi v nejmladší kategorii. A také Adéle Bierské, která si veze zlato jako nejlepší dívka. Pěkný turnaj v těžké konkurenci v nejstarší skupině odehrál i Pavel Budík. A s pochvalou spěchám i směrem ke Gabrielovi. A k nejmladším borcům - Matějovi, Adamovi, Radkovi, Patrikovi a Matějovi.

 

Poděkovat chci tentokrát zejména Honzovi Bosákovi, který šachově dohlížel a radil v prostřední a nejstarší kategorii. A Matyášovi, který se šachově staral o naše malé mravence.
Kompletní výsledky všech tří kategorií můžete studovat v přiloženém dokumentu ZDE, podrobnosti o turnaji na chess-results a fotografie si můžete prohlížet ZDE.

 

Série 1. VASTO Tour pokračuje v sobotu 7. března v Jablůnce a poslední turnaj se bude hrát 18. dubna ve Valašské Bystřici.

 

Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
18.5.2016 3:49:27 - rmH9bgnR3L
YfINWl0QKz2
 

6
23.1.2015 16:40:39 - Dvořák Martin
Bylo to super. Perfektně jsem si zahrál a nakonec byl i druhý.
 

5
22.1.2015 22:51:43 - Martin Beil
Podle všeho, co jsem slyšel a četl, tak další velmi pěkný turnaj! I šikulové z dalších oddílů na Vsetínsku se velmi dobře činili a řada hráčů mě velmi mile překvapila. Moc se mi líbily i komentáře Matyáše a pana Bosáka, speciálně rada v závěru jeho příspěvku (cítím to taky tak).
 

4
20.1.2015 21:41:53 - Matyáš Kovařík
Jak již bylo v článku řečeno, měl jsem po šachové stránce na starosti kategorii H-10. Turnaj byl pro naše barvy velmi dobře rozehraný. V posledním kole hrálo pět našich šachistů na prvních pěti stolech. A to ještě první tři (Tomáš, Adam a Patrik) měli před posledním kolem šanci na první tři místa! Mohli jsme mít první druhé i třetí místo zároveň! Bohužel poslední kolo se klukům nevydařila ideálně. Tomáš ztratil výhodu, kterou získal v zahájení a partii dal brzy za remízu. Na druhém stole hrající Adam bohužel ztratil dámu a Patrik na třetí šachovnici bohužel taktéž. Tak z toho tedy nakonec byla "jen" jedna stříbrná medaile. Nicméně i podle výsledků se jedná o turnaj vydařený - v první desítce figuruje hned pět Zbrojováků! A herně to bylo taky velice slušné. Tomáš Budík hrál velmi pěkně a nebýt trošku zbrklosti v poslední partii, byl by vítězem turnaje. Na šestém místě se umístil Matěj Kopecký. Prohrál pouze s vítězem turnaje a s Tomášem. A hra byla taktéž velmi dobrá. Adam Kocůrek nakonec skončil osmý. Adam si zaslouží velkou pochvalu. Na to, že hraje teprve první rok, jeho hra je velice vyspělá! V pořadí devátý Radek Jurča byl trošku nenápadný, protože se prokousával ze spodních šachovnic. Po prohře ve druhém a třetím kole dokázal "zapnout" a všechny další partie vyhrál. Desátý Patrik Řezníček hrál hodně pěkně. Nebýt posledních dvou kol, která se Patrikovi nevydařila a dělal v nich zbytečné hrubé chyby, byl by vítězem turnaje. Dobře se umístil také Matěj Čech, který byl podobně jako Radek nenápadný a prokousával se ze zadních stolů. Bohužel musel před posledním kolem odejít. Musím pochválit také všechny malé šachisty ze ZŠ Integra. Hráli svůj první turnaj s cizími šachisty v životě a všichni získali nejméně dva body! Téměř vždy také partie rozehrávali partie správně, podle zásad, a dokázali si vytvářet lepší pozice než soupeři. Turnaj hodnotím jako zdařilý, k úplné spokojenosti chybělo pouze vydařené poslední kolo.
 

3
19.1.2015 22:11:59 - Honza
Že jsem velkým obdivovatelem hry bratrů Řezníčků, to už o mě začíná být všobecně známo. Opět musím pět slova chvály na výkon Štěpána. Tentokráte mu ovšem velmi zdatně sekundoval (dalo by se říci konkuroval) Martin Dvořák. Oba se spolu utkali až v posledním kole a nebyl to souboj ledajaký, byl to souboj o první místo. Martinovi stačila remíza k prvnímu místu, nicméně soupeři bojovali do posledního dechu. Martin rozehrál zahájení bílými velmi pěkně a stál výrazně lépe, Štěpán bojoval a nakonec soupeře ošidil o dva pěšce. Ve výsledné koncovce V : V+2P bylo vidět drobné neznalosti a náměty k vylepšení, nicméně domnívám se, že s koncovkou by měli problémy i někteří hráči A mužstva (no, já tedy určitě). Velmi slušně hrál i Gabriel Kamas, takže kategorie H13 skončila obrovským úspěchem zbrojováků. Kategorie H16 - výborný výkon Pavla Budíka (kdyby v posledním kole vyhrál, tak měl zlato!), velmi dobrý výkon Adély Bierské (byť si u Adély myslím, že nejen útokem živa jest šachistka). Kláře Dančákové bych vytkl menší koncentrovanost (figurky rozdávala jak na běžícím pásu). Leo Jankovský a Dan Martinec sbírali zkušenosti, které se jistě zúročí na dalších turnajích. Výsledek také není všechno, jejich hra se mi líbila, nicméně vyhrává ten, kdo udělá menší množství chyb. 7.3. série turnajů pokračuje v Jablůnce. Kdo chce vidět, jaké máme zdatné následovníky, přijďte!!! Na závěr jedna rada pro nás starší: Pokud vás někdo z výše uvedených požádá o sehrání partie, snažte se mu vyhovět. Může to být třeba v životě naposled, co se vám podaří porazit třeba Štěpána Řezníčka nebo Adélu Bierskou. Jsem si jistý (pokud to tak půjde dál), že za pár let už se vám to nepodaří!
 

2

19.1.2015 18:27:22 - Josef Kovařík
Rekordní počet na turnaji máme z května 2010. Na Májovém turnaji na ZŠ Integra Vsetín tehdy nastoupilo 115 šachistů.

 

1

19.1.2015 14:02:20 - Radek
112 - obdivuhodné číslo. Kolik je 1. VASTO Tour rekord?

 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk