Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

DERBY

 

Derby - 348 minut boje na šachovnicích

 

V novodobé historii poprvé zkřížili své kolty udatní šachisté Zbrojovky Vsetín. Utkali se se šachisty Zbrojovky Vsetín. Céčko proti déčku. Céčko je naše naděje do let budoucích, déčko, to je zkušenost. Nicméně boje na čtyřiašedesáti polích nikoho nenechala zapřemýšlet, že by smír byl možný.

 

Zákaz remíz porušili sice Rosťa Vilém s Jiřím Růžičkou, chvíli poté i Pavel Budík s Davidem Klímkem. A Jardové, Galetka se Zátopkem, nezůstali dlouho pozadu. Bylo to však korektní, žádná remíza nebyla s ohledem na blížící se oběd... Před polednem padá Jarek Závodný - přemožen Petrem Žižkou, déčko vstupuje do vedení. Pavel Mladý nezklamal a ve svém obvyklém boji s časovou kontrolou podléhá Adéle Bierské. Poctivě však napsáno - Pavel poražen časem, zaslouženě však i soupeřkou, od Adély další pěkná partie. Ve 12:35 hod je opět srovnáno.

 

Zbývají tři první stoly. A přichází nejvyšší - předseda. Vlastík Straděj dnes hrál za Huslenky, vyhrál, Huslenky též, je třeba zhlédnout aspoň konec dramatu. Matyáš Kovařík zkouší na Ivana Bartoška odvážný výpad, avšak, oj, oj, rizika bylo mnoho, karta se naklání k Ivanovi. Boj však trvá další hodinu, Matyáš nachází remízovou léčku, Ivan do ní vstupuje. Stav je 3 ku 3. Vzápětí zpráva ze druhé šachovnice - mládí podléhá zkušenosti, Lukáš Gabryš přemožen je Karlem Hradilem.

 

Osud výsledku celého derby třímají na prvním stole Kuba Stančík s Petrem Zajíčkem. Odborníci diváčtí hlásí jasné možnosti Kubovy výhry. Avšak čas se táhne, konec nepřichází. Petr s králem a věží, ke stejným figurám má Kuba ještě dva pěšáky. Jako Ivan, chytá se do pasti teď Jakub. Dohráno jest po 5 hodinách a 48 minutách, remíza na šachovnici znamená vítězství déčka 4½ ku 3½. Tak, chlapci zkušení, teď je tedy na vás, abyste postoupili do vyšší soutěže. My z céčka vám budeme nápomocni. Všem soupeřům budeme body zdatně ubírati, cestičku vzhůru vám umetati.

 

Dnešní partie máte možnost prostudovat si v pgn (jen co je chlapci všechny doručí). Fotografie z derby přidávám ke článku také.

 

ŠKZ Vsetín "C" - ŠKZ Vsetín "D"  3½ - 4½

 

 

derby

 

Fotografie z derby

 

Josef Kovařík, rozhodčí, nehrající kapitán céčka, fanoušek Zbrojovky


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
12.11.2014 14:58:43 - Josef Kovařík
K telefonickému dotazu - k prohlédnutí dalších fotografií z derby je třeba kliknout myší na nápis Fotografie, který se nachází pod společnou fotkou.
 

6

11.11.2014 11:24:00 - Vlastimil Stradej
Byl jsem se podívat na závěr dramatu souboje mládí-družstvo "C" a zkušenost-družstvo "D". Následně jsem si analyzoval všechny partie, abych získal kompletní přehled co se dělo na šachovnicích. Tam to vypadalo minimálně na 5:3 pro "C".Nejvíce vyhranou partii měl Pavel Budík, dále pak kousek od výhry byli Jakub Stančík a Matyáš Kovařík a když Jarek Závodný nastavil figuru a Lukáš Gabryš zbytečně prohrál, když v zahájení mohl získat rozhodující výhodu tak vyhrálo "D" družstvo.Závěrem bych chtěl říci, že u Jarka a Pavla je to deficit tréninku a doufám, že si najdou alespoň trochu času na trénování, protože jejich šachový potenciál je obrovský. Déčku gratuluji, teď musí bojovat o první místu a céčku přeji hodně štěstí v dalších utkáních v zametání cesty pro postup déčka jak píše Josef Kovařík

 

5

10.11.2014 23:04:34 - Martin Beil
Super článek a parádní partie od Adély!!!

 

4

10.11.2014 21:18:47 - David Klímek
Doplněná partie od Adély a společná fotografie.

 

3

10.11.2014 20:04:15 - Matyáš Kovařík
Byl to strhující zápas. Po skončení prvních pěti partií se rozhodovalo na třech prvních deskách. Partie to byly velmi zajímavé, všude vládla taktika (a bohyně Caissa samozřejmě :-)) Konkrétně v mojí partii hrála taktika rozhodně prim. Partie byla ostrá a výhoda byla tu na mojí straně a tu na straně pana Bartoška. Nakonec tedy "déčko" zvítězilo a má dobrou výchozí pozici pro postup. Tak doufám, že to na ten postup výjde! :-D

 

2

10.11.2014 8:39:52 - David Klímek
Večer přidám ještě partii od Adély, poslala mi ji až dnes ráno. Fotky budou nejspíše až zítra.

 

1

10.11.2014 6:32:01 - Radek Zádrapa
Gratulace déčku. S věkovým průměrem cca 56 dokázali porazit céčko s průměrem 19. A Pepo - krásný článek!

 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk