Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-FR-LHOTA-2014

 

Tomáš zlatý, Pavel a Patrik stříbrní, Štěpán bronzový, Nikola a Klára zlaté

 

V sobotu 8. listopadu bylo zahájeno Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2014/2015. V Kulturním domě ve Francově Lhotě nastoupilo 92 šachistů z Valašska, ale také ze západního Slovenska. Novinkou série je tempo jednotlivých zápasů, hraje se na 2 krát 13 minut plus 2 vteřiny za každý tah. Na prvním letošním mládežnickém turnaji se představilo 17 šachistů Zbrojovky Vsetín.

 

Mezi dvaatřiceti šachisty ve věku do deseti let zvítězil náš Tomáš Budík. Jako jediný dokázal v sobotu porazit všechny své soupeře. Druhý skončil Patrik Řezníček se 6 body. Smolíčkem výpravy se stal Matěj Kopecký, kterému medaile unikla jen díky druhému pomocnému kritériu. Ale co, Matěji? Medaile a poháry na Tebe ještě čekají. Je skvělé, že už teď jsi jim tak blízko. Zlatem byla odměněna nejlepší dívka, naše Nikola Konvičná! Tomáš Hurtík skončil třináctý, Radek Jurča dvacátý, náš benjamín Michal Řezníček devětadvacátý. Podrobnosti z této kategorie jsou na chess-results.

 

Největší skupina šachistů se utkala ve skupině třináctiletých, hrálo jich celkem třicet šest. Zvítězil Jakub Zahorček z ŠKŠ Dubnica. Třetí byl náš Štěpán Řezníček. Ode mne velká gratulace! A také veliká pochvala - Štěpán se rozhodl tento rok hrát o kategorii výš. Desátý skončil Štěpán Husa, Martin Dvořák jedenáctý, Gabriel Kamas sedmnáctý, Jakub Fáber dvacátý. Kompletní výsledky této kategorie čtěte v chess-results.

 

V nejstarší kategorii do šestnácti let se představilo čtyřiadvacet hráčů. Zvítězil Ondřej Vraj z Hošťálkové. Druhý byl náš Pavel Budík, čtvrtá Klára Dančáková. Ta si odvezla zlato jako nejlepší dívka. Osmý skončil Šimon Šak, třináctý Leo Jankovský, patnáctý Dan Martinec. V této kategorii by letos mohl hrát ještě i Matyáš Kovařík. Rozhodl se však, že bude na turnaje 1. VASTO Tour jezdit pomáhat v roli „trenéra" či poradce. Věřím, že svým mladším kolegům bude v této pozici užitečný. A těším se na jeho postřehy a komentáře.

 

Výsledky i veškeré statistiky šachistů do šestnácti let si můžete prostudovat na chess-results. Čtyřiašedesát fotografií z turnaje si můžete prohlédnout ZDE. Výsledky turnaje ve Francově Lhotě jsou také k případnému vytisknutí v excelu ZDE.
Další díl Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour se odehraje po Novém roce, 17. ledna ve Valašském Meziříčí.

 

Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

8
18.5.2016 0:42:39 - ps1x51UqOZQ
iahbcXh5hl5z
 

7
22.2.2015 3:48:46 - google
google
 

6
13.11.2014 1:08:55 - Martin Beil
Za sebe velmi děkuji za Matyášovy reporty o hráčích Zbrojovky v jednotlivých kategoriích - výborně odvedená práce a velmi zajímavé čtení!!
 

5
10.11.2014 19:58:02 - Matyáš Kovařík
Celkově jsem s výsledky Zbrojováků velice spokojený. Před turnajem jsem si říkal, že bychom mohli mít takové čtyři medaile... A hle! Ono je jich celkem šest! A jsem spokojen nejen s výsledky, ale i s předvedenou hrou. Někdy jsem se opravdu divil, jak to ti Zbrojováci "drtí" :-D Už se těším do Valašského Meziříčí a věřím, že se bude dařit alespoň tak jako ve Francově Lhotě :-)
 

4
10.11.2014 19:52:25 - Matyáš Kovařík
A konečně kategorie H-16. V ní se nejvíce z našich dařilo Pavlovi Budíkovi. Jedinou vadou na kráse jeho výkonů byla poslední partie, kdy ztratil figuru s Klárou. Jinak hrál dost dobře a jeho 2. místo v turnaji je zasloužené (výkony měl ale i na první!). Kláře Dančákové se podařil velký úspěch, když skončila 4.. V některých partiích ale měla velké štěstí a sama to dobře ví :-) Šimon Šak odehrál dobrý turnaj a to zejména v první partii, kdy byl vyhraný s prvním nasazeným hráčem. Nakonec partie skončila remízou. Leo Jankovský měl v turnaji podobný "osud" jako Šimon. Nejlepší partii sehrál taktéž v prvním kole a ve vyhrané pozici remizoval s Karlem Vrajem. Zbrojovku ještě reprezentoval Dan Martinec, který nepodal žádný super výsledek, ale ani zásadně nezklamal.
 

3
10.11.2014 19:41:30 - Matyáš Kovařík
V kategorii H-13 jsme měli 3 hráče, kteří mohli směle bojovat o medaile. A to Štěpána Řezníčka, Štěpán Husu a Martina Dvořáka. Z nich se nejlépe dařilo Štěpánovi Řezníčkovi. Platí o něm více méně to samé co o Patrikovi. Partie hrál na vysoké úrovni, někdy si to však kazil taktickými chybami. Takže taktika, taktika a ještě jednou taktika :-) Štěpánovi Husovi a Martinu Dvořákovi se jen nevydařil závěr, za výkony v první polovině turnaje si zasloužili oba pozici vyšší. Dále v kategorii nastoupili ještě Gabriel Kamas a Jakub Fáber. Oba dopadli přibližně podle očekávání.
 

2
10.11.2014 19:31:45 - Matyáš Kovařík
V kategorii H-10 podal perfektní výkon Tomáš Budík! Dělal méně chyb než na minulých turnajích a díky tomu turnaj vyhrál. Protože jak říká Martin Beil, není důležité hrát nejlepší tahy, je důležité nedělat chyby! Patrik Řezníček hrál šachy na nejvyspělejší úrovni v celé kategorii, někdy však dělal hrubé chyby. Matěj Kopecký byl tak trošku smolař, protože po dobrých výkonech hrál v posledním kole na první desce s rozjetým Tomášem Budíkem a v partii mu podlehl. Tomáš Hurtík odehrál průměrný turnaj. Nikola Konvičná na svém prvním turnaji ukázala, že se může rovnat i s hochy, kteří již trénují delší dobu. Radek dobře začal, závěr mu ale nevyšel. Michal Řezníček si partie užíval a podařilo se mu uhrát dvě remízy a jednu výhru.
 

1
10.11.2014 0:17:59 - Martin Beil
Pěkný turnaj a spousta zajímavých výsledků, škoda, že jsem nemohl sledovat přímo na místě. Gratuluji všem vítězům a medailistům!
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk