Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1.VASTO FR.LHOTA

 

1. VASTO Tour zahájila ve Francově Lhotě

 

V sobotu 8. listopadu bylo zahájeno Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2014/2015. V Kulturním domě ve Francově Lhotě se představilo 92 šachistů z Valašska, ale také ze západního Slovenska. Už tradičně se hraje ve třech věkových kategoriích, do deseti, třinácti a šestnácti let. Jako novinka je tempo utkání, hraje se na 2 krát 13 minut plus 2 vteřiny za každý tah. Generální partner, stavební firma 1. VASTO, nenechal nikoho na pochybách, že se mu tento způsob podpory mládeže líbí - všichni hráči obdrželi jako dárek do nové sezóny tričko se šachovým motivem.

 

Mezi dvaatřiceti šachisty ve věku do deseti let zvítězil Tomáš Budík ze Zbrojovky Vsetín. Jako jediný dokázal v sobotu porazit všechny své soupeře. Druhý skončil jeho oddílový kolega Patrik Řezníček se 6 body, třetí Ondřej Grycman ze Sokola Ústí získal 5 bodů. Zlatem byla odměněna i nejlepší dívka, Nikola Konvičná ze Zbrojovky Vsetín. Podrobnosti z této kategorie jsou na chess-results.

 

Největší skupina šachistů se utkala ve skupině třináctiletých, hrálo jich celkem třicet šest. Zvítězil Jakub Zahorček z ŠKŠ Dubnica, dosáhl 6,5 bodu (a příště si chce již zahrát v nejstarší kategorii). Druhý Jáchym Karlík z Hošťálkové získal 6 bodů a třetí Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín 5,5 bodu. Nejlepší dívka byla Jana Obšivačová z Valašské Bystřice. Kompletní výsledky této kategorie čtěte v chess-results.

 

V nejstarší kategorii do šestnácti let se představilo čtyřiadvacet hráčů. Zvítězil Ondřej Vraj z Hošťálkové, uhrál 6,5 bodu. Druhý Pavel Budík ze Zbrojovky Vsetín, třetí Radek Zgarba ze Sokola Ústí i čtvrtá Klára Dančáková ze Zbrojovky Vsetín získali 5 bodů. Výsledky i veškeré statistiky této skupiny můžete studovat na chess-results. Čtyřiašedesát fotografií z turnaje si můžete prohlédnout ZDE. Výsledky turnaje ve Francově Lhotě jsou v excelu ZDE.

 

Turnaje 1. VASTO Tour nejsou postupové, mají charakter mixu, potkávají se zde šachisté, kteří teprve začínají hrát, ale také šachisté, co už mají nějaký ten rok zkušeností za sebou. Od léta platí nová pravidla FIDE i pro rapid turnaje. Na Mistrovství Valašska mládeže - 1. VASTO Tour se jezdíme šachy učit hrát a také se budeme jezdit učit poznávat nová pravidla. Nejsme striktní, jsme k sobě ohleduplní, chceme děti naučit, aby se dobře rozhlížely po šachovnici, než zmáčknou hodiny. Ve Francově Lhotě tomu pomáhali sami hráči navzájem a také rozhodčí - Vladislav Bambušek, Josef Bednařík a Vladislav Hrtáň. Chci jim za to poděkovat. A můj dík patří také, a to zejména, Karlu Sucháčkovi, řediteli zdejší základní školy a tradičnímu řediteli turnaje ve Francově Lhotě. Další díl naší Tour se odehraje 17. ledna ve Valašském Meziříčí.

 

Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk