Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

SSN-25

 

Středisko šachových nadějí završilo pátou sezónu

 

Netradičně ve čtvrtek 1. května se na Základní škole Integra Vsetín uskutečnilo již jubilejní 25. soustředění Střediska šachových nadějí, které bylo zároveň posledním v letošním školním roce. Přestože bylo venku slunné počasí, které lákalo k docela jiným sportům, na soustředění se sjelo úctyhodných 36 účastníků toužících po zdokonalování se v královské hře. Čtyři šachisté pocházeli ze Zlínska a zbylých dvaatřicet z oddílů a šachových kroužků okresu Vsetín.

 

O průběh soustředění se pod vedením hlavního organizátora Josefa Kovaříka starali šéftrenér Martin Beil a trenéři Stanislav Juříček, Jiří Hodovský, Josef Bednařík, Jiří Halmazňa, Radek Holman a David Trčálek.

 

V jednotlivých blocích jsme se věnovali ve skupině A španělské hře, protiútoku a útočným partiím Michaila Tala. Ve skupině B jsme se zaměřili na umění obrany (speciálně otupování útoku pomocí výměn), pěšcovým průlomům v koncovkách a útoku při opačných rošádách. Mladí si navíc zahráli cvičný šachový turnaj. Ve skupině C jsme procvičovali propočet variant v taktice a koncovkách, figurový útok při stejných rošádách, vytváření matové sítě a zpestřením byla veselá Šachová pouť. Ve skupině D jsme se soustředili na řešení diagramů, základní koncovky a matovací postupy, základy strategie (potřeby a přání šachových figurek), šachové hry a soutěže a Šachovou pouť.

 

Oběd jsme si tentokrát vychutnali v Domě kultury, kde bylo toto menu: čočková polévka a kuřecí závitek s bramborem. Po obědě dostal každý účastník ještě povolený doping, ledové osvěžení ve formě zmrzliny, a mohlo se pokračovat dále v krasojízdě!

 

Ve cvičném turnaji ve skupině B nakonec vyhrál Ondra Vraj (Hošťálková) před Pavlem Budíkem (Zbrojovka Vsetín) a před dvojicí Filip Matůš (Ústí) a Klárka Dančáková (Zbrojovka Vsetín).Pořadové číslo

Hráč

   1

   2

   3

   4

   5

   6

   7

   8

 Body

 Místo

     1

Suchánek Hanuš

 

   1

   0

   0

   0

   ½

   ½

   0

   2

   6

     2

Hronek

Štěpán

   0


   0

   0

   1

   0

   1

   0

   2

   6

     3

Budík

Pavel

   1

   1


   ½

   1

   0

   1

   1

   5½

   2

     4

Dančáková

Klára

   1

   1

   ½


   ½

   0

   1

   0

   4

   4

     5

Černotík

Jaroslav

   1

   0

   0

   ½


   ½

   0

   0

   2

   6

     6

Vraj

Ondřej

   ½

   1

   1

   1

   ½


   1

   1

   6

   1

     7

Suchánek Kryštof

   ½

   0

   0

   0

   1

   0


   1

   2½

   5

     8

Matůš

Filip

   1

   1

   0

   1

   1

   0

   0


   4

   3


Dále se také konaly soutěže v řešení diagramů a dalších šachových her. Ve skupině C ovládl tuto soutěž Šimon Šak (20 bodů, Zbrojovka Vsetín) před Tomášem Klímou (18 bodů, Rožnov) a Martinem Dvořákem (15 bodů, Zbrojovka Vsetín). Soutěže se konaly také ve skupině D, kde se o 1. a 2. místo dělili Vojta Tvrdý (Valašské Meziříčí) a Tomáš Hurtík (Zbrojovka Vsetín) s počtem 49 bodů. Třetí příčku obsadil Lukáš Žák (Sokol Ústí) se ziskem 48 bodů. Všichni tito umístění dostali při večerním vyhodnocení nějakou sladkost na doplnění energie po tak náročném dni.

 

Celkově bych soustředění zhodnotil jako velmi úspěšné. Na závěr dostal každý účastník výstupní glejt a podle výkonnosti na něj čekalo i překvapení v podobě cvičebnice Martina Beila s obrázky Vlasty Pospíšilové pro skupinu C a D. Pro skupinu A a B byly připraveny svazky tematických materiálů. Ani trenéři neodešli s prázdnou, dostali knihu Velikáni světového šachu - Magnus Carlsen. Za zmínku stojí také to, že jediným šachistou, který se po celých předchozích pět let zúčastnil všech dvaceti pěti soustředění, je Matyáš Kovařík. I on dostal speciální cenu, knihu Richarda Biolka Polootevřená zahájení.

 

Soustředění na 1. máje bylo zároveň posledním soustředěním tohoto školního roku. Do příští sezóny se budeme snažit navázat na založenou tradici a připravit minimálně dalších pět soustředění, abychom pokořili třicátou metu.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat i za celý kolektiv trenérů, kteří se letos podíleli na tvoření hodnot na soustředění, šéftrenérovi Martinovi Beilovi, který pro všechna soustředění tvořil jednotlivá témata, rozděloval je a staral se o celkovou šachovou tematiku soustředění a sám zde i trénoval. Velké poděkování patří také panu Kovaříkovi, který organizačně obstarával všechna soustředění a snažil se přichystat co nejlepší prostředí, což se určitě povedlo! Staral se nejen o účastníky, ale i trenéry. Milou tradicí se stalo celodenní zajištění pitného režimu a občerstvení. Samozřejmě se nesmí zapomenout i na samotné trenéry, protože bez nich by celé soustředění prostě fungovat nemohlo. Všem tedy ještě jednou velký dík!

 

Odkaz na fotografie Josefa Kovaříka ze Střediska šachových nadějí č. 25 naleznete ZDE.

 

Josef Bednařík

 

 

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk