Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-JABLUNKA

 

1. VASTO Tour pokračovala v Jablůnce

Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour pokračovalo v sobotu prvního března třetím turnajem v Jablůnce. A příležitost rozdat si to na černo-bílých polích si tentokrát nenechalo ujít 112 zájemců nejen z Valašska. Pod dohledem ředitele turnaje Petra Zvardoně tak Základní škola Jablůnka první den jarních prázdnin nepřítomností dětí rozhodně netrpěla.

Čtyřicet šachistů se sešlo v nejmladší věkové kategorii do 10 let. O medaile se podělila trojice, které se v sedmi kolech hraných v tempu 2 krát 15 minut podařilo získat 6 bodů. Zlato si odvezl Matěj Kovář ze Sokola Ústí, stříbro Vojtěch Valůšek ze Sokola Hošťálková a bronz Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín.

V kategorii do 13 let startovalo čtyřicet sedm hráčů. Zvítězila Klára Dančáková ze Zbrojovky Vsetín před Adamem Březinou z Hošťálkové, oba dosáhli shodně 6 bodů. Třetí skončil Marek Holiš z Karolinky, ve svých partiích získal 5,5 bodu.

V nejstarší kategorii do 16 let se utkalo dvacet pět šachistů a i zde mezi chlapci dominovala dívka. Martina Fusková, mistryně republiky hájící barvy Frýdku-Místku, všech svých sedm partií vyhrála. Druhé a třetí místo si po vzájemné remíze v posledním kole a ziskem 5,5 bodu rozdělili kolegové z Hošťálkové Jakub Krejča a Karel Vraj.

Kompletní tabulky z turnaje v Jablůnce najdete ZDE, nebo na chess-results. Fotografie z turnaje jsou ke zhlédnutí ZDE.

Před posledním turnajem letošního Mistrovství mládeže Valašska jsou zajímavě rozdány karty ve všech kategoriích. V té nejmladší se o celkových medailistech rozhodne mezi čtveřicí Vojtěch Valůšek, Matěj Kovář, Patrik Řezníček a Štěpán Řezníček. V prostřední kategorii bude bojovat o zlato Filip Matůš a Klára Dančáková, ve hře o bronz je ještě sedm šachistů. A mezi nejstaršími je všechno nejvyrovnanější. O zlato se utká trojice Jakub Krejča, Matyáš Kovařík a Karel Vraj, ve hře o stříbro je ještě Pavel Budík, do první trojice se však může ještě dostat i pět dalších šachistů. Tyto zvláštní počty jsou způsobeny tím, že podobně jako v krajské GP se ze čtyř turnajů počítají tři nejlepší výsledky. Kompletní tabulky Mistrovství mládeže Valašska jsou ZDE.

Závěrečný turnaj šachového Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour se uskuteční v sobotu 5. dubna ve Společenském domě U Pernických ve Valašské Bystřici.

Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk