Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

DRUZSTVO-D

 

DÉČKO = RADOST

„Mládežnickému" týmu Zbrojovky se letos opravdu daří. Po pěti kolech mají chlapci a děvčata plný počet bodů! Za čtrnáct dní tak „déčko" vsetínské Zbrojovky čeká přímý souboj o první příčku v regionální soutěži (dospělých). Soupeř z Valašského Meziříčí svými výsledky budí respekt a jeho kapitán si pospíšil s prohlášením, že už se na nás těší. I my se na zápas proti vedoucímu týmu soutěže těšíme!

To nebyl plurál majestaticus (My, Jindřich IV.), ale upozornění na jeden ze základních kamenů společného úspěchu. O úspěšné sezóně „déčka" se dá mluvit již nyní. Už v polovině rozehraného ročníku jsme si zajistili vynikající výsledek. Umístění v horní polovině tabulky před začátkem soutěže snad nikdo nečekal. „Déčko" Zbrojovky je v letošním ročníku skutečně příjemným překvapením.

Mezi největší přednosti družstva patří výše naznačená chuť do hry a bojovnost hráčů. Významnou roli v této souvislosti hraje věkové složení kolektivu. Věkový průměr kazí vlastně jen moje maličkost. Druhým nejstarším hráčem základní sestavy je Rosťa Vilém (17 let), který zatím podpořil společné úsilí třemi body ze tří partií. Kromě nás jsou prakticky všichni šachisté „déčka" žáky druhého nebo prvního stupně základní školy! Znalce vsetínského šachu jistě nepřekvapí, že nejmladší člen sestavy Patrik Řezníček (6 let) patří zároveň k nejúspěšnějším: ve čtyřech utkáních vybojoval tři body. I ostatní členové týmu svými výkony dokazují, že zdravé sebevědomí mladých hráčů je významným bonusem k jejich šachovému umění. S potěšním dodávám, že pozitivní přístup se v týmu snadno šíří a pro soupeře je velmi nebezpečný.

K velikým plusům „déčka" patří také široký kádr. Až v průběhu sezóny byli na soupisku doplněni Martin Dvořák a Andrea Chudějová. Martin už dokázal vyhrát dvě partie a Andrea svým bodem výrazně přispěla k celkovému vítězství v zápase s Karolinkou. Žádný jiný tým v regionální soutěži nemá tolik šachistů připravených nastoupit ke každému zápasu.

Založení „déčka" jako v podstatě žákovského družstva bylo nepochybně správným krokem. V průběhu ještě nedohrané sezóny se zřetelně ukazuje nejen radost mladých šachistů ze hry a nadšení z nové příležitosti, ale také význam získaných zkušeností pro jejich další sportovní vývoj. To vše by určitě nebylo možné bez pochopení a podpory ze strany rodičů, kterým touto cestou děkuji za skvělou spolupráci. Dosavadní výsledky a statistiku úspěšnosti déčka Zbrojovky naleznete ZDE.


Pavel Mladý, řízením osudu kapitán ŠK Zbrojovky Vsetín „D"

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk