Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-VASTO-FRANCOVA-LHOTA

 

Pět medailí z 1. VASTO Tour ve Francově Lhotě

Sedmnáctičlennou výpravu jsme měli 14. prosince ve Francově Lhotě. Právě tolik chlapců a dívek ze Zbrojovky (a ze ZŠ Integra Vsetín) totiž usedlo k šachovnicím prvního letošního turnaje Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour.

Mezi třiceti nejmladšími šachisty do deseti let neponechal nic náhodě Patrik Řezníček, který si letošní Tour vytyčil jako prioritu a svého staršího bráchu pro jistotu poslal na mezinárodní turnaj do Beskyd, aby mu nestál v cestě Skvělé výkony ale předváděla i Andejka Chudějová, celkově čtvrtá (zlato mezi dívkami), a Tomáš Budík - pátý. A chlapci z kroužku na ZŠ Integra Martin Zbranek (9.) a Kuba Fáber (11.) se také nikoho nebáli. Gabriel (16.) hrál svůj druhý turnaj a uhrál 50%, na první zkušenost vyrazil i Radek Jurča (22.).

V kategorii do třinácti let nastoupilo také třicet šachistů. Z naší výpravy vystoupala nejvýš (6.) Klárka Dančáková (zlato mezi dívkami), v první desítce se srovnali i Dan Martinec (8.), Martin Dvořák (9.-10.) a Leo Jankovský (9.-10.). Kvalitní čtyři body uhrál též Radek Zimek z Integry.

Mezi nejstaršími dvaceti devíti hráči skončil na bronzové příčce Pavel Budík, Matyáš Kovařík (5.) si vybral slabší chvilku v šestém kole. Nezklamala ani Adéla Bierská, celkově třináctá (zlato mezi dívkami). Šimon Šak (15.) měl dobrý rozjezd, ve druhé půlce ho potrápili kvalitní šachisti, na zkušenou vyrazil i Dan Mikuš (26.) - dobře, Dane, jen to chce jezdit a hrát!

Děkuju spolušoférům Janě Řezníčkové, Martině Bierské, Marcele Dančákové, Pavlu Budíkovi a Ivanu Martincovi za bezpečnou dopravu tam i zpět.

Výsledky turnaje ZDE

Fotkami Hanky Obšivačové se můžete potěšit ZDE.

Své komentáře a glosy můžete vkládat (velmi jednoduše) pod článek. Těším se na ně.

Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

8
20.8.2016 17:21:12 - B4ZHHYearaD
MPoQMyBa4
 

7

20.12.2013 7:19:35 - Milan Řezníček
Já zase poděkuju organizátorům a sponzorům těchto turnajů. Je to ideální příležitost vyzkoušet si své šachové schopnosti pro všechny mladé šachisty. My jsme tentokrát od nás z vesnice vzali 14-ti letého Pepana, který nikdy na žádném turnaji nebyl. Skončil sice pochopitelně spíš vzadu, ale byl z turnaje nadšený a příště se určitě chce zúčastnit.

 

6

20.12.2013 7:02:26 - David Klímek
Vzhledem k potížím, které nový formát způsoboval, jsem výsledky vyměnil za soubor s příponou doc. Vše by mělo být už OK.

 

5

20.12.2013 0:27:20 - Martin Beil
K otevření přiložených souborů: taky mi to původně nešlo otevřít, pak jsem kliknul pravým tlačítkem myši, dal "otevřít v programu", dále "zvolit výchozí program" a pak vybral svůj "OpenOfficeCalc" a už vše ok. Omlouvám se za možná hloupě polopatický komentář - holt jsem už takový polopat :-DJinak připojuji se ke gratulacím k pěkným výsledkům mladých. Řada výsledků mě příjemně překvapila a celkově mi udělala radost dobrá úroveň a zároveň vyrovnanost všech tří turnajů.

 

4

19.12.2013 21:57:22 - David Klímek
ad:1) Výsledky jsou ve formátu xlsx, což je nový formát od verze Microsoft Office 2007, starší kancelářské balíky je bez upgrade neotevřou. V Open Office (free software) jde otevřít bez problému. popř. existují konvertory do formátu xls.

 

3

19.12.2013 19:58:19 - Matyáš Kovařík
Gratuluju vše medailistům, zejména Patrikovi a Andrejce. Viděl jsem nějaké "úlomky" z jejich partií a je poznat pokrok :-) Také oba "Budíci zahráli dost dobře. Já sám jsem skončil pro mě lehce podprůměrně, hlavně kvůli hrubce s Lukášem Trčálkem.

 

2

19.12.2013 19:27:35 - Leonard Jankovský
Se svým pořadím jsem spokojen, ale mohl jsem být lepší.

 

1

19.12.2013 19:22:15 - Rodič
Bohužel mi nejdou výsledky vůbec stáhnout, je to nějaký divný formát. Prosím, nešlo by je vyvěsit na "www.chess-results.com", nebo v excelu? Děkuji

 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk