Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

ZKP-2013-14

 

Na Nový rok bude řež!


„Kdo bude nakonec tím šťastným?", toť otázka, která vyvstala v KP po ukončení letošní části soutěže. Na čele je totiž obrovská vyrovnanost, když se o první příčku dělí hned čtyři týmy a pátý je v těsném závěsu! Nás může těšit, že v kvartetu vedoucích celků je i zbrojovácké „áčko", které ve 4.kole zdolalo Holešov na jeho šachovnicích 5:3.

Já se v přípravě na utkání tentokráte opravdu procvičil. Páteční studium černými (měl jsem hrát 3.šach.) se změnilo v sobotu na bílé (Martin onemocněl), abych se cca hodinu před začátkem dozvěděl, že budu mít na 1.šachovnici černé (Dominik zaspal) ... Jenže, jak říká Honza: „Pořádný hráč musí zahrát vždycky, i kdyby měl mít třeba červené figurky." Souboj s Hanáky pro nás začal velice příznivě, když po výhrách Matyáše (jeho první partie za „áčko" a hned úspěšná, 8.š), Petra (3.š) a Honzy (4.š) jsme vedli už 3:0. A když jsem viděl, že to do výhry dotáhne i Vlasťa (2.š), neváhal jsem nalákat soupeře na zisk pěšce, abych jej pak protiútokem donutil k dělbě bodu zajišťující celkové vítězství. V závěru jsme ale hodně zvolnili. Po remíze Jakuba (7.š) kapituloval Marek (5.š) a posléze i Karel (6.š), vzdor tomu, že měl naprosto vyrovnanou jezdcovou koncovku.


V průběžné tabulce je nyní málo vídaná situace. O první příčku se dělí s devíti body družstva Boršic, Rožnova, Vsetína a Zlíntermu, těsně za nimi je pak Zlín C mající jen o bod méně. Zda si udržíme postupové šance i nadále, to nám napoví další dvě střetnutí. V tom prvním (12.1.2014) hostíme silný celek Rožnova, v dalším (26.1.) jedeme na Zlínterm a obě budou hodně důležitá. Zlepšit výkon musí zejména zadní šachovnice, kde jsme zatím, oproti minulým rokům, překvapivě „v mínusu". Z 11 partií je to pouze 3½ bodu: Marek 1 (4), Karel 1 (4), dobrých 50% má jen Jakub 1½ (3). Motorem družstva je silný střed sestavy (Petr, Honza, Radek), který získal celkem 7½ bodu z 9 her, pozitivem je i vcelku dobrá hra předních šachovnic (Martin, Dominik, Standa a Vlasťa), kde máme v součtu „+2" (5:3=3). (sj)

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

4
18.5.2016 4:20:51 - 0XwvKwCc2o87
0hHSY4Wyq9kT
 

3
17.5.2016 23:50:10 - 6CzfCu7Z
Hf8x4a9xa
 

2
27.10.2014 5:54:45 - qoJpy6DLi
JmssSjHkFK
 

1

11.12.2013 23:45:42 - Martin Beil
Díky, Stando, za pěkný článek. A hlavně gratuluji celému týmu, že jste to tak dobře zvládli! Speciálně Matyášovi gratulace k výhře v premiérovém zápasu za Áčko. Z mojí strany omluva za neúčast. Pokusím se to napravit v příštích zápasech. Ale někdy je to těžké - buď mě ve stejném termínu potřebují v Kroměříži (v 1. lize dokonce přezimují na prvním místě!), anebo občas v náročném programu vypoví službu zdraví. Šachu zdar a příště s Rožnovem výhru zas!

 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk