Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

STARSI-ZACI

 

Starší žáci - postup do krajského přeboru družstev

V sobotu 19. října jsme vyrazili s deseti borci do Starého Města na krajskou soutěž družstev starších žáků, s vědomím, že nejlepší tři týmy si zajistí postup do krajského přeboru. Cíl mise - splněn !!!

K horkým favoritům na postup patřilo béčko Hošťálkové, Slavia Kroměříž a céčko Starého Města. No a o medaile se mělo zkusit poprat i naše céčko. Hned první kolo však byly nervy, neboť naše béčko prohrávalo s naším céčkem 0 : 2. Martin Dvořák na první šachovnici neohroženě porazil Šimona Šaka a na druhé Patrik Řezníček Lea Jankovského. Tak jsme s kapitánem Milanem Řezníčkem chodili okolo stolů a přemýšleli jsme, jestli jsme při stavbě dvou družstev přece jen neudělali chybu... Neudělali, jak potvrdilo pokračování prvního kola i dalších šest duelů celého turnaje. Štěpán Husa porazil Jirku Fojtíka, Štěpán Řezníček Andrejku Chudějovou a Dan Martinec Tomáše Hurtíka, v prvním kole béčko poráží céčko v poměru 3 : 2.

Od této chvíle bylo jasné, že béčko se zaměří na boj o postup a šachisté z céčka budou nabírat zápasové zkušenosti. Rozhodující bitva se odehrála ve čtvrtém kole, kdy se naše béčko po neúspěchu proti céčku Starého Města i proti Slavii Kroměříž postavilo čelem naproti Hošťálkové. Dopadlo to výborně! Skvěle zahrál Dan se Štěpánem Řezníčkem, Štěpán Husa si vybral slabší chvilku, když zremizoval vyhranou pozici, a vše záviselo na Šimonovi, který musel proti zkušenému Adamovi Březinovi uhrát remízu. Zvládl to a do posledních tří kol byl už docela příznivý los.

Starší žáci nám tedy postoupili a v lednu a dubnu je čeká devět soupeřů v krajském přeboru. Hrát se bude v tempu 2 krát 60 minut se zápisem partie a zápočtem na národní ELO. To budou ty opravdické šachy.

Za dnešní turnaj zaslouží pochvalu za výjimečný výkon Martin Dvořák, který odvážně čelil soupeřům na první desce, získal 5 bodů ze sedmi možných !!! Dan Martinec byl nejlepším hráčem na šesté šachovnici, připsal svému týmu 6 bodů. Výbornou přípravu na MMaS měli bratři Řezníčci, Patrik na druhé desce získal 4, Štěpán na čtvrté 5,5 bodu. Na třetí desce hrající Štěpán Husa si započítal 4,5 bodu. Z individuálních výkonů je třeba ale chválit i Šimona (2,5 bodu na první) a Lea (3 body na druhé), bez jejichž přičinění by béčko nepostoupilo. Jirka (1,5 bodu), Andrejka (1) a Tomáš (1) si můžou udělat zářez k účastem na turnajích, jen takto získají zkušenosti do dalších partií.

Kompletní výsledky i se všemi statistikami najdete ZDE. Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
18.5.2016 4:26:57 - dfRjmRrHgO
5hBKqsCvz
 

6
27.10.2014 10:34:17 - EfN956YeJ
p7fovi2PJ
 

5
22.10.2013 9:31:35 - Milan Řezníček
Gratuluju všem mladým šachistům Zbrojovky k postupu. Zvláště Martin na první desce předváděl neuvěřitelné výkony ( šustr mat v 6.tahu :-) ), ale i Štěpán Husa se rozehrává k pěkným partiím. Na moravě to snad všichni potvrdí pěkným umístěním.
 

4
20.10.2013 20:30:46 - Leonard Jankovský
Turnaj byl velice dobrý a doufám, že na Moravě to bude ještě lepší. Taky gratuluji céčku za pěkný výkon. O:-)
 

3
20.10.2013 10:27:19 - Martin Dvořák
Klukům z béčka taky gratuluju! Turnaj se mi moc líbil, i se svými výkony jsem byl spokojený. Dobře jsem si zahrál a mám teď ještě větší chuť dál trénovat na další turnaje. A už se taky moc těším, až za týden pojedeme na Mistrovství Moravy!
 

2
19.10.2013 22:33:50 - Radek Zádrapa
Velká gratulace béčku k postupu a dík všem za bojovnost. Zvlášť pěkné výkony odvedli oba Štěpánové a Dan (skvělých 6 ze 7!), ale i Šimon s Leem dokázali v klíčových chvílích zabrat a družstvo podržet. V céčku se nádherným výkonem blýskli naši benjamínci prvních dvou šachovnicích (Martin 2.-3. místo na 1. šachovnici!). Dokázali bodovat proti mnohem zkušenějším hráčům. Klobouk dolů. Jirka, Andrea a Tomáš posbírali zkušenosti. V příštích turnajích je jistě promění v body.
 

1
19.10.2013 20:28:59 - Matyáš Kovařík
Gratuluju béčku k postupu! Taky k vítězství nad Hošťálkovou, to je parádní úspěch :-)Taky gratuluju Martinovi ke krásnému výsledku!! Jestli se takhle bude dařit i na Moravě, tak to bude super! Stejně tak Patrika a oba Štěpány je nutno velmi pochválit.Gratuluji k celkovému výkonu a budu se těšit na MMaS a ty parádní výsledky :-D
 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk