Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

1-LIGA-DOROSTU

 

Výhra, prohra, remíza - 1. liga ml. dorostu


O víkendu 12. a 13. října byl odstartován nový ročník 1. ligy mladšího dorostu. Začali jsme tradičně trojkolem doma a v Hošťálkové. Protože nám ze sestavy vypadli "staří" borci Jakub Stančík, Lukáš Gabryš a Áron Fojtů, naskočili "mladíci" posílení o našeho hosta ze Skaličky Jakuba Jiříčka.

V sobotu dopoledne jsme sehráli důležitý duel o záchranu soutěže - ano, už od prvních kol musíme mít na zřeteli náš hlavní cíl, totiž záchranu - se Slovanem Havířov. A náš benjamín Štěpán Řezníček, dále Pavel Budík a Matyáš Kovařík výhrou a Dan Ondřejík remízou získali důležité tři body. Na odpolední duel s béčkem Frýdku-Místku bychom určitě co nejrychleji zapomněli. No, bylo to tenisové trauma...

V neděli ráno jsme vyrazili v sestavě Jakub Jiříček, Matyáš Kovařík, Pavel Budík, Adéla Bierská, Dan Ondřejík a Leo Jankovský do Hošťálkové. Štěpán Řezníček hrál fotbal, tak proto Leo, a také proto, aby si Leo vyzkoušel před MMaS vážnou partii. Štěpáne, vyhráli jste? Kolik jsi dal gólů?

Hošťálkovští se nadechli k velkému náporu a Leo po pár tazích ztrácel v partii s Monikou Matoškovou jednu figurku za druhou. Též Adélu Jakub Gálík negentlemansky zmáčknul a Ondra Vraj očividně věděl, jak chce porazit Dana. No a aby lídr domácích Kuba Krejča nezůstával pozadu, také ukázal hned v úvodní části souboje Jakubovi Jiříčkovi svoji sílu. Tak snad aspoň Matyáš a Pavel, říkal jsem si, ať zase nedostaneme kanára...

Árone, máš skvělého následovníka. Už nejen Ty se potřebuješ dostat do ohrožení života, abys začal vymýšlet krkolomné varianty k přežití a následnému zničení soupeře. Ten Tvůj následovník se jmenuje Leo Jankovský !!! Bravo, Leo, ale příště zkus hrát po neáronovsku...Po prohře na čtvrté, páté i první desce bylo jasné, že potřebujeme dva body k remíze.

Matyáš v pohodě zvládl koncovku proti Martinu Nehybovi a vše měl v rukách (a hlavě) náš Pavel Budík. Třikrát za mnou přišel, že je to remíza, třikrát jsem ho učil bojovat, tedy potřetí jsem byl asi dost drsný - ale Pavel pochopil. A zabral a makal a bojoval. Bojoval za družstvo a bojoval tak, že takto bude bojovat už pokaždé !!! Budeš, Pavle, budeš se takto pokaždé rvát? Pavel po dalších devadesáti minutách donutil Karla Vraje k rezignaci.

Gratuluju k padesátiprocentnímu zisku v úvodním trojkole, den po Mikuláši jedeme do Brna, kde nás čekají borci z Kuřimi a béčka Durasu. Kompletní výsledky prvních tří kol najdete ZDE.


Josef Kovařík

1.kolo  TJ Slovan Havířov 2½ - 3½ Zbrojovka Vsetín


2.kolo  Zbrojovka Vsetín 0 - 6 BŠŠ Frýdek-Místek "B"

3.kolo  TJ Sokol Hošťálková 3 - 3 Zbrojovka Vsetín

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

7
18.5.2016 4:50:29 - AAm9KhtW
T7eozHOK
 

6
19.10.2013 20:30:55 - Matyáš Kovařík
Máme dobré všechny šachovnice :-)Akorát se některým nedařilo :-)
 

5
17.10.2013 22:36:52 - Jakub Jiříček
Myslím že 3. místo bude hodně těžké , ale naděje je.Co se týče mích partií tak 1. byla slušná a ty 2 další nestály za nic, snad už nepokazím zahájení a konečně něco vyhraji . Jinak si myslím že máme dobrou 2, 5 a 6 šachovnici , kde nabereme nějaké body a doufám v nějaké další výhry.
 

4

15.10.2013 21:13:03 - Štěpán Řezníček
Rád jsem si zahrál poprvé dorosteneckou ligu a snad jsem to nepokazil. Ať se dál daří...

 

3

15.10.2013 16:49:23 - Vlastimil Staděj
Dobré výsledky na omlazené mužstvo. Z komentářů cítím, že čtvrt bodu by měl Pavel věnovat Pepovi Kovaříkovi za správný kapitánský přístup.Ještě že Pavla známe velký talent a velký pohodář. Až začne zodpovědně bojovat od začátku tak se soupeři budou před ním třást. Matyáš skvěle, partie jsem si přehrál.Akorát velký respekt z Frydku a totálně zkažené zahájení francouzské.Naštěstí to nic neovlivnilo. Adéle se nedařilo, ale určitě svůj šachový potenciál prodá v dalších kolech.Jinak všem gratuluji ke 3 bodům a přeji hodně úspěchů v dalších kolech.

 

2

14.10.2013 20:39:23 - Matyáš Kovařík
Tak vstup solidní, když pominu toho kanárka :-DNevím co se stalo v partiích Kuby Jiříčka, snad mu jen nesedli soupeři... Za sebe si myslím, že 1. a 3. kolo jsem sehrál kvalitní partie, ve kterých jsem naštěstí vyhrál. Ke 2. kolu se radši nebudu vyjadřovat :-) (sehrál jsem ho prostě strašně).Pavel přesně to samé a musím ho pochválit za 2 vydřené vítězství-koncovky sehrál parádně! Adéla-nevím co se stalo,nejspíš nebyla v psychické pohodě po první partii... Dan- měl na to že hrál na 5. desce dost silné soupeře a myslím si že ten půlbod který se mu povedlo uhrát je parádní a pro nás velice důležitý!!! Štěpánovi vyšlo první kolo a i díky němu máme s Havířovem 3 body za vítězství. Ve 2. kole měl velice silného soupeře. Leo-Ze začátku jsem si myslel že za 5 minut prohraje, ale Leo je prostě čaroděj asi (byl totálně prohraný) :-D

 

1

14.10.2013 14:40:44 - David Klímek
Pěkný vstup do sezóny. Obhájit loňské 3. místo bude asi težké bez Kuby a Lukáše, uvidíme jak si poradí omlazený kádr. Josefe, oceňuji tvůj pedagogický přístup k Pavlovi :-) Za daného stavu se takto za družstva musí hrát, vítězství nebo smrt, když remiza = prohra družstva. Držím palce do dalších bojů a už žádného dalšího kanára. :-)

 

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk