Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN

Šachový klub ZBROJOVKA VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

PŘEBOR VSETÍNA 2020 » TURNAJOVÝ BULLETIN 2020

 

 

přebor vsetína 2020Turnajový bulletin
- Propozice

- Výsledky (FIDE Open, Národní Open, Blesk)

- On-line (FIDE Open)
- Fotogalerie
- TV reportáž (Regionální televize)
- Fotogalerie (Město Vsetín)
- Fotogalerie (VŠKM)

- Partie ve formátu PGN ke stažení ZDE

 

 

Zprávy z turnaje:

 

Po pátém kole na čele Czerw a Effenberger  (7.7. 2020, Matyáš Kovařík)
45. ročník Přeboru města Vsetína se pátým kolem přehoupnul do své druhé poloviny. Na úplném čele obou turnajů se drží hlavní favorité, ale rozhodně není nouze o překvapivé a zajímavé výsledky. FIDE Open A vede se stoprocentním ziskem 5/5 FM Dawid Czerw. Jen půl bodu zpět je největší favorit turnaje, GM Vojtěch Plát. Již v dalším kole se tito dva šachisté utkají ve vzájemném souboji, který může velmi napovědět kdo se bude radovat po kole devátém. O další půlbod zpět je trojice FIDE mistrů - Josef Obšivač, Karol Motúz a Vladimír Bělunek. Velmi zajímavé je pořadí na dalších místech. Daří se trojici mladých Poláků - Jakub Seeman, Daniel Trybus a Flawian Krawczyk uhráli shodně 3,5 bodu a svou účastí obohacují nejen turnaj, ale také své ratingy. Největším překvapením turnaje je teprve desetiletý Delgerdalai Bayarjavkhlan. Neprohrál žádnou partii, získal 3,5 bodu z 5 kol, oproti startovnímu číslu si v průběžném pořadí polepšil o 45 příček a na své konto aktuálně připisuje 123 ELO bodů. Ve FIDE Openu B je stoprocentní Adam Effenberger následovaný sedmičlennou smečkou čtyřbodových šachistů. Turnaj je v obou kategoriích velmi vyrovnaný a jistě bude napínavý do posledních kol, máme se na co těšit.

 

Vítězem turnaje v bleskovém šachu Kilián Slovák (5.7. 2020, Josef Kovařík)
Nedělní dopoledne si třicet šachistů zpestřilo jedenáctikolovým bleskovým turnajem. Zvítězil FM Kilián Slovák z TJ Kobylisy před Petrem Koutným z TJ Vlčnov a FM Josefem Kratochvílem z ŠK Gordic Jihlava. Kompletní výsledky si můžete prostudovat ZDE. Turnaj se hrál zároveň jako přebor Zlínského kraje, přeborníkem se stal Petr Koutný, juniorskou a dorosteneckou kategorii ovládl Alexandr Skalský z ŠK Staré Město. Fotogalerii z bleskového turnaje můžete zhlédnout ZDE.

 

45. mezinárodní Přebor města Vsetína zahájen (4.7. 2020, Josef Kovařík)
V sobotu 4. července byl zahájen v klimatizovaném Velkém sálu vsetínského Domu kultury 45. Přebor města Vsetína. K šachovnicím usedlo 145 hráčů z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Německa a Švýcarska. Mezi nimi 71 šachistů mladších osmnácti let a 7 juniorů do dvaceti let.
Hrají se dva turnaje, FIDE Open A o sedmdesáti startujících a FIDE Open B, kde své šachové umění poměřuje čtyřiasedmdesát hráčů. Turnaj je sedmidenní, každý den se hraje odpoledne, vložená jsou dvojkola v pondělí a ve středu, turnaj vyvrcholí pátečním dopoledním devátým kolem. Hned v neděli je v nabídce dopolední bleskový turnaj.
FIDE Open A se letos hraje také jako přebor Zlínského kraje dospělých, juniorů a dorostenců, FIDE Open B jako krajský přebor juniorek a dorostenek. A nedělní turnaj v bleskovém šachu bude též hraný coby přebor Zlínského kraje. V neděli dopoledne si mohou přijít zahrát i šachisté, kteří se neúčastní celotýdenního turnaje.

 

Přebor města Vsetína 2019 - partie FIDE Open A

 1.kolo

 

 2.kolo

 

 3.kolo

 

 4.kolo

 

 

 

 

Přebor města Vsetína 2020 podpořily tyto subjekty:


austin      šachy dolmen      dům kultury vsetín      město vsetín

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
 

Komentáře

copyright © 2020 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

  GLASS SERVICE austin

    Zde je místo pro vaši reklamu.
    kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm    vsetinzk