Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

GP-HLUK 2010

 

GP Zlínského kraje v Hluku

Devítičlenná žákovská výprava Zbrojovky Vsetín tvořila celou osminu mezi 72 účastníky prvního turnaje mládežnické GP Zlínského kraje v rapidu. Hrálo se v Hluku, a tak se nejde divit, že stejně tak my, jakož i Zlínští, automaticky namířili jsme do haly. Chyba lávky - šachy byly připravené v Tvrzi. A měli to tam moc pěkné. Pořadatelé se ukázali ve velice příjemném světle. Děti dostaly dáreček a ty nejlepší odjely dokonce s překrásnými a velkými medailemi.


Naše výprava ráno v arktickém mrazu odjížděla s rozdílnými ambicemi. Matyáš Kovařík v kategorii H-12 má letos jasný cíl - po vybojovaném mistrovství republiky v praktickém šachu vybojovat si postup i v rapidu. A Pavel Budík v H-10 by měl postupové pozice atakovat rovněž. V nejmladší kategorii ještě jede získávat cenné zkušenosti čerstvě zaregistrovaný Kája Koňařík. Mezi dvanáctileté se prvně zařadili Marek Teleky a Kryštof Panovec. S nimi Honza Střelec, který tam patřil již loni. A velcí kluci, Áron Fojtů, Michal Výchopeň a Lukáš Gabryš (všichni ročník 1997) se zkusí prát se silnými šachisty z této silné skupiny.


Matyášovi bohužel nepřijel jeho odvěký soupeř Mirek Rakušan z Postoupek. Nebyl nemocen, jen nevlezl do auta výpravy z Postoupek... Škoda, jejich vzájemný boj byl vždy dobrým kořením, nejvíce už před dvěma lety, kdy se celou sezónu tahali o přeborníka kraje. Jediným vážným soupeřem o vítězství byl tak pro Matyáše Marek Jagoš, na různých turnajích se potkávají již od roku 2007. Protože je však Marek registrován v Kyjově, tedy v Jihomoravském kraji, jeho výsledek se do celkového pořadí GP Zlínského kraje nepočítá. Tentokrát s e potkali ve čtvrtém kole a spravedlivě remizovali. Ještě jednu remízu si Matyáš připsal v kole pátém s Janem Nekardou (St. Město), skončil tudíž stříbrný. Kryštof Panovec a Marek Teleky uhráli 3,5 ze sedmi a umístili se uprostřed šestadvacetičlenného pole startujících, na 13., resp. 15 místě. Honza Střelec získal 2 body a skončil na 21. místě.


Mezi nejmladšími skončil Pavel Budík trošku za očekáváním, 4 body ze sedmi jsou určitě pod jeho možnosti, skoro si pořád myslím, že to způsobuje ta jeho neposlušná ruka a snaha mít stále lepší čas než soupeř. Místo to bylo šesté, a tak naopak příjemným překvapením byl výkon Káji Koňaříka, jenž získal také 4 body a skončil mezi osmnácti osmý.


Jak jsem již předeslal, každý bod získaný mezi nejstaršími šachisty, je cenný. Michal Výchopeň i Áron Fojtů získali tři a mezi osmadvaceti hráči obsadili 19., resp. 21. místo. Lukáš Gabryš přidal o bod více a vklínil se ještě do horní poloviny, skončil čtrnáctý. V této kategorii si přijel do Hluku zahrát i náš olomoucký kamarád a Vsetíňák Jáchym Bareš, v nabité konkurenci skončil se 4,5 bodu na šestém místě.


Poděkovat chci panu Fojtů i celé rodině Koňaříkových, že pomohli v krutých mrazech se zajištěním dopravy -  a také na místě udržovali dobrou atmosféru mezi našimi kluky. Grand Prix Zlínského kraje v rapidu pokračuje 26. února, asi to bude Kroměříž. Ale nás již za dva týdny čeká první start v prestižní mezinárodní 1. VASTO Tour ve Francově Lhotě.

                                                                                                                                             
                                                                                                                                                      Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2022 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk