Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

KP ML. ŽÁKŮ STARÉ MĚSTO 27.3.2010

 

Zbrojovka čtvrtá na KP mladších žáků


Pěkného úspěchu dosáhlo naše družstvo mladších žáků na krajském přeboru, který uspořádal ŠK Staré Město v sobotu 27. března. Podmínkou startu je účast jedné dívky a jednoho tzv. supermladšího žáka v šestici šachistů. Ten supermladší je letos Pavel Budík. Dívku v oddíle nemáme, takže náš tým posílila Veronika Richterová z Valašské Bystřice. Mezi kluky dobře zapadla a s některými se pěkně skamarádila.


Tíha odpovědnosti na první desce padla na Matyáše Kovaříka, ani ti na druhé a třetí desce, tedy Kryštof Panovec a Dan Ondřejík, nešli do žádného lehkého měření sil. Dále se naši poskládali takto, čtvrtá deska Pavel Budík, pátá Marek Teleky, šestá Veronika Richterová, na sedmém místě byl napsaný Honza Střelec. Z čehož vyplývalo, že v každém kole jeden šachista vždy stál.         


A protože u Matyáše bylo jasné, že bude muset sedmkrát zabrat za družstvo, a protože Pavel i Veronika dle regulí také nesměli chybět v žádném kole, na odpočinkový duel postupně odcházeli Kryštof, Dan, Honza a Marek. Vzhledem k tomu, že vzniklo tzv. kombinované družstvo z hráčů, kteří by jinak stáli, nastoupil náš odpočívající při své absenci v družstvu Zbrojovky za kombinované na poslední desce.


A jak se nám v krajském přeboru dařilo? Přijeli jsme s cílem umístit se v horní polovině. Cíl byl splněn. A také trošku překročen, čtvrté místo ze dvanácti účastníků je určitě pěkné umístění a také snad i příslib do budoucna, nebojme se - zkusíme si příští rok vytyčit jako cíl medailové umístění. V turnaji bojovali kluci i Veronika, „oddechový" čas si vybrali jen jednou. Škoda, že to bylo zrovna s naším největším rivalem Hošťálkovou.


Zato například utkání s Postoupkami zvrátil Matyáš v bitvě s Mirkem Rakušanem již téměř ztracenou pozici a s obrovským úsilím získal vítězství, jímž srovnal do té chvíle nepříznivý stav 2:3 na velice cennou remízu. S celkem, jenž si vybojoval postup na mistrovství republiky. Proti Starému Městu se dvěma mistry republiky a dalšími dvěma superhráči v kádru jsme také moc veliké šance neměli, zato čtyři krásné duely s celkem Osvětiman, Bojkovicemi, Starým Městem B a družstvem kombinovaným přinesly výhru Zbrojovky.


V posledním kole byl náš celek ještě ve hře o bronz. Neměli jsme to však ve vlastních rukou, museli jsme spoléhat na vlastní výhru s Bojkovicemi (ta přišla, dokonce 6:0) a také na klopýtnutí Hošťálkové s Boršicemi. Tu radost nám ovšem hošťálkovští neudělali, takže konečné pořadí na prvních místech zní: 1. Staré Město A, 2. Postoupky, 3. Hošťálková, 4. Zbrojovka Vsetín.


P.S.:  Z turnaje a souznění našich šachistů i Veroniky jsem měl velice dobrý pocit. A to takový, že jsem při malé oslavě v cukrárně navrhnul, že je možno ještě se zúčastnit dvou dalších turnajů, oba jsou v květnu. Bude však ještě záležet na možnosti některého z trenérů, zda bude moci s družstvem jet, a také na finanční podpoře ze strany rodičů. Turnaje jsou víkendové, jeden se koná v nedalekém Hluku propozice ZDE , ten mnohem významnější až v Seči u Pardubic. Propozice můžete číst ZDE .

                                                                                                                                                 Josef Kovařík


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2023 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk