Šachový klub VSETÍN

Šachový klub VSETÍN
 
historie klubu
 
zprávy z klubu
 
soutěže družstev
 
galerie hráčů
 
fotogalerie
 
přebor Vsetína
 
šachové úlohy
 
články
 
mládež
 
historie šachu na Valašsku
 
Valašský šachový klub mládeže

GP KAROLINKA 2010

 

1.VASTO Grand Prix v Karolince

V sobotu 16. ledna 2010 pokračoval v Karolince seriál „1. VASTO Grand Prix" dalším turnajem, který pořádal Valašský šachový klub mládeže ve spolupráci se ŠO a ZŠ Karolinkou. Zájem mezi mládežnickými šachisty se opět zvýšil, zúčastnilo se ho 80 šachistů a šachistek včetně 15 hráčů ze Slovenska.


Spojená výprava Zbrojovky Vsetín a ZŠ Integra zanechala velmi kvalitní stopu. Pavel Budík v nejmladší kategorii H-10 skončil sice na bramborovém 4. místě, avšak zde panoval ostrý boj do posledního kola. To rozhodlo o zlatu pro Karla Vraje (Hošťálková), stříbru pro Pavla Hrbáčka (Huslenky) a bronzu pro Adama Březinu (Hošťálková). V této kategorii se objevili i frekventanti kroužku na Integře Kája Koňařík (11. místo), Lukáš Mikulík (12.), Petr Štícha (20.) a Kryštof Kovařík (22.). Zejména Kája, který chodí do kroužku teprve necelého půl roku, velmi příjemně překvapil.


Vítězem kategorie H-12 se stal Jakub Krejča (Hošťálková), který zaváhal jenom při plichtě s Matyášem Kovaříkem. Ten kromě dělby bodu s Jakubem remizoval ještě s Danem Ondřejíkem - ve zbrojováckém derby tak tentokrát Dan připravil Matyáše o zlato. Skvělá odveta za Francovu Lhotu! Matyáš se tedy musel uspokojit s druhým místem. Třetí skončil Filip Maňák (Hošťálková). Kromě standardně dobré výkonu Matyáše musím stále se zlepšujícího Dana náležitě vyzdvihnout Skončil na velmi kvalitním 7. místě a potvrzuje, že se stále zlepšuje a má v současné době do šachu velikou chuť.

 
V kategorii H-16 se opět díky účasti Ondry Karlíka hrálo pouze o stříbro. To si odvezl z Karolinky Jarek Lukaštík (Ústí) a třetí a čtvrté místo patřilo našim barvám. Bronz bral Lukáš Gabryš a za ním skončil Áron Fojtů. Rosťa Vilém osmým místem též předvedl svůj standardní výkon. Myslím si, že výkon naší šestice by mohl být dobrým příslibem do příštího týdne, kdy se rozeběhne krajský přebor družstev. Po odložení prvního trojkola v Osvětimanech jedeme do Zborovic. A možná, že trenér Radek Zádrapa bude mít s nominací trošku příjemnou starost.


Se zajištěním výpravy do Karolinky pomohl Pavel Budík starší i jeho automobil, část naší spojené ekipy se posouvala též romanticky vláčkem díky Ivanu Bartoškovi, jenž plnil na turnaji důležitou roli kouče.

                                                                                                                                             Josef Kovařík

 


Vložte Váš komentář

Vaše jméno:
Váš komentář:
Zadejte kontrolní kód:
 
code
 

Komentáře

copyright © 2024 ŠKZ Vsetín | všechna práva vyhrazena
kontakt kontakt

 | e-mail: 

skz@sachy-vsetin.cz

 | 

webmaster

 | 

admin

nowonet media s.r.o.
TVORBA WWW STRÁNEK • INTERNETOVÉ OBCHODY • 
INTRANET • SEO OPTIMALIZACE • WEBHOSTING 
Vsetín | Horní náměstí 3 | tel.: 605  426 791|
info@nowonet.com | www.nowonet.com

   logo softapp      1 vasto

 vs plastik

 

Zde je místo pro vaši reklamu.
kontakt: radek@zadrapa.cz

 

 

 

 vskm  vsetín  národní sportovní agentura        zk